دلنوشته های هیأت رهروان سیدالشهداءg


موضوع دلنوشته: 14محفل سوگ ماه محرم 1439(شهریور و مهر 1396)
سلام علیکم وفات حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها را خدمت همه همسنگران عزیز تسلیت عرض می نمایم .
ما بدین در نه پی حشمت و جاه آمده ایم
از بد حادثه اینجا به پناه آمده ایم
امام حسین علیه السلام مردبزرگی است مردی که معجزه می کند. من به اوایمان دارم واین معجزه را امسال در روز عاشوراباچشمان خودم دیدم اوبامردانگی خودوایثارخودجهانی رادگرگون کردانتقام خون حسین علیه السلام راکسی نگرفت اماهمین شهدای جان برکف این کاررابانیت قلبی وخالص خودانجام می دهند.والسلام.
به نام خدا
امسال هم روزی من شد که درمحافل حسینی میهمان هیئت رهروان سیدالشهدا باشم ودر جمع صمیمی وباصفای عزاداران در سوگ عزیز فاطمه (علیها السلام ) باشم واشک بریزم .حس وحالی که من در مراسم های سوگ حسینیه داشتم رادر هیچ کجا نتوانستم پیدا کنم امیدوارم بتوانم به بصیرتی برسم که همیشه بتوانم در موسسه حضور داشته باشم وگناه باعث ترک حضورم نشود. امیدوارم عزاداری همه عزیزان مقبول درگاه حق باشد .ان شا الله
یا در فراق کرب و بلا میکشی مرا
یا با غم امام رضا میکشی مرا
بالای سر اگر نکشیم بدون شک
پایین پای خود به خدا میکشی مرا...

به نام خدا
با تشکر از زحمات بی دریغ همه دوستان در برگزاری مراسم هیات ان شاءالله عاقبت همه ی ما به کربلا خیر بشود.
امسال همه اش به این فکر میکردم.
حالا تمام دغدغه ام این شده حسین...این اربعین کرببلا میبری مرا؟
به نام خدا
سلام بر تو ای خون خدا
خدایا شکرت که تونستم امسال هم در مجلس عزای حسینی شرکت کنم و شکر بیشتر برای اینکه توفیق خدمت به عزاداران را داشتم .
شب اول مراسم متوجه شدم که اسمم توی لیست خادمین نیست یک آن دلم ریخت همون لحظه فکر کردم من چه کرده ام که آقا دوست نداشتن من خدمت عزدارهاشون رو بکنم بعد دلم شکست و همون موقع از آقا خواستم رویم را زمین نیندازد آقا هم کریمانه با بنده ی سرا پا تقصیر برخورد کردند و تونستم از این رزق بزرگ بهره ببرم .
الهم الرزقنا زیارت الحسین (ع)
بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد بزرگوار و همه دوستانی که دست به دست یکدیگر دادند تا محافل هیأت رهروان سیدالشهدا علیه السلام، هرچه بهتر برگزار گردد.
این محافل معنوی موجب گردید تا تلاش کنیم که اگر توان ثواب کردن نداریم حداقل تلاش کنیم که گناه نکنیم.
در این سه چهار ساعتی که هر شب برگزار شد، احساس خوب و مبهمی داشتیم، احساسی که موجب می شد شوق مان برای حضور بعدی مان افزایش یابد.
اینکه در این محافل نگران بچه هایمان نبودیم که کجایند و چه می کنند، یکی از مزیت های قابل توجه حسینیه بود و از عزیزانی همچون خانم شفیعی که این مسئولیت را بر عهده گرفته اند تا مادران آسوده خاطر بهره کافی را ببرند، سپاسگزاریم.
نکته قابل توجه دیگری که نظرم را جلب کرد این بود که کودکان تا صدای مداح را می شنیدند به عشق امام حسین علیه السلام برای سینه زدن میان بزرگترها می شتافتند و این به خاطر این است که مادرانشان عشق به امام حسین علیه السلام را به کودکانشان آموخته اند که ان شاءالله کودکانمان نیز در این راه ثابت قدم بمانند.
بسم الله الرحمن الرحیم.
بنده فقط چند شب طلبیده شدم برای حضور!
خیلی غصه این محرومیتها راخوردم !اماهمان شب اول باورم شد حضور دل میخواهد و عمل!اللهم ارزقنی شفاعه الحسین فی الدنیاوالاخره....
به نام خدا
خداروشکر می کنم یک ماه محرم دیگه زنده بودم و در عزای امام حسین در کنار همسنگرانم شرکت کردم ان شاءالله خداوند بصیرت حسینی به هممون عطا کنه، از همه کسانی که برای برپایی مجالس زحمت کشیدن تشکر می کنم.
سرش به نیزه به گل های چیده می ماند
به فجر از افق خون دمیده می ماند

یگانه بانوی پرچم به دوش عاشورا
به نخل سبز ز ماتم تکیده می ماند

میان خیمه ی آتش گرفته، طفل دلم
به آهویی که ز مردم رمیده می ماند

شب است گوش یتیمان ز ضربت سیلی
به لاله های ز حنجر دریده می ماند

رقیه طفل سه ساله که حوری حرم است
به آن که رنج نود ساله دیده می ماند

امام صادق حق پشت ناقه ی عریان
به زیر یوغ چو ماه خمیده می ماند

شوم فدای شهیدی که در کنار فرات
به آفتاب به خون آرمیده می ماند

هلال یک شبه ی من، ز چیست خونینی؟
نگاه تو به دل داغ دیده می ماند

حکایت احد و اشک چشم خونینش
به اختران ز گردون چکیده می ماند

"السلام علیک یا ابا عبدالله"
با سلام و عرض ادب خدمت استاد بزرگوار و همسنگران عصر ظهوری
بنده متاسفانه نتوانستم تمام ۱۴ محفل را شرکت کنم.
اما به جرات میگویم که محرم امسال برای من منحصر به فرد و بی نظیر بود، از این جهت که سعادت همکاری با خدام‌ هیئت را داشتم.
هرچند فرصت کوتاهی بود اما خداوند را به خاطر لحظه لحظه هایش شکر میکنم.
بعد از مراسم عزاداری هرشب برای اجابت دعای همه دوستان دعا کردم و از خداوند به حق دلهای شکسته و چشمهای خیس همسنگرانم مکانی مناسب برای موسسه خواستم.
ضمن سپاسگزاری از برنامه ریزان هیئت و دست اندر کاران باید عرض کنم که از نطر من اثر گذاری و بار معنوی برنامه های سالهای قبل، از جمله مقتل خوانی استاد بزرگوار، گناهان زبان و ... در سالهای گذشته بیشتر از برنامه های امسال بود.
ان شاءالله خداوند توفیق بهره گیری از روزهای محرم را به ما عنایت بفرماید.

با سپاس از زحمات دوستان عصر ظهوری
با نام ویاد خداوندمتعال
درود خدا برمحمد وآل محمد(ص)
باسلام وعرض ادب خدمت همسنگران بزرگوار
ان شاءالله که عزاداری های همه عزیزان مقبول درگاه حق تعالی قرارگرفته ودر ظهور ولی عصر(عج) موثر واقع شده باشد.
خداروشکر توفیقی حاصل شدکه امسال هم به لطف خداوندمهربان در سیزده محفل به همراه مادرعزیزم وخترم ونیزچندین محفل همسر وپسرانم حضورپیداکردیم.
باتشکروقدردانی ازتمامی همسنگران گرامی به ویژه استاد بزرگوار ومداحان وخادمان هیئت که خیلی خوب وبه نحواحسن محافل را برگزار کردند، خصوصا توزیع نشریه سرخ وسبز که خیلی پرمحتوا وپرمعنا و اموزنده بود.
السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)
با عرض سلام وادب وخسته نباشید خدمت همسنگران گرامی وهمچنین با آرزوی قبولی عزاداری های شما رهروان سیدالشهدا

به لطف خداوندمتعال درسیزده محفل ازمحافل دهه اول محرم توانستم حضورپیداکنم، مراسم محرم امسال نیز مانندمراسم پارسال خیلی پرشور وپربار ومنظم برگزارشدوخیلی حال وهوای معنوی خاصی داشت که بنده این حال وهوای خوب رو احساس میکردم وبه همین دلیل هرشب بامیل ورغبت بیشتری برای شرکت درمحافل اماده حضورپیدامیکردم ونیز تفاوت خاصی با سایرمکان های عزاداری داشت هم درموردنحوه برگزاری محافل وهم درمورد همکاری دوستان بایکدیگر وهمنشینی وصمیمیت ونحوه برخورد دوستان درکنارسایرعزیزان.
ازلطف خداوند وبرکت امام حسین(ع) نه تنها اجرای مراسمات امسال نسبت به پارسال کمترنشده بودبلکه بیشتر وبانظم وصمیمیت وهمراهی دوستان درکناریکدیگر باشور وپررنگ تر وبهتر احساس میشد.
بنده سعی کردم ومیکنم که هربار با دقت بیشتر وبامعرفت بالاتری درمراسمات حضورپیداکنم وازخداوندخواستم که محرم امسال اخرین محرم ما قرارنده وتوفیق زیارت امام حسین(ع) را به همه همسنگران عزیز وبنده عطافرماید وفضای بزرگتری برای موسسه وهیات فراهم شود.
درپایان از زحمات تمامی عزیزان وهمسنگران وخادمین گرامی وهرکسی که به نوعی درخدمت رسانی وبرگزاری بهتر مراسم ها تلاش داشته کمال تشکررا دارم.
بسم الله الرحمن الرحیم

بی شک گدای خانه ات آقا شود، حسین
هر قطره زود پیش تو دریا شود، حسین!

فیض گدایی تو به هر کس نمیرسد
باید که زیر نامه اش امضا شود:"حسین"

هر کس شنید کار گنهکار با شماست
خواهد که رو سیاه دو دنیا شود، حسین

وقتی که درب خانه ی لطف تو در دل است
ما سینه میزنیم که در وا شود، حسین!

در روضه ها به قرب خداوند میرسیم
شبهای هیئتت شب احیا شود، حسین

آقا جوان سینه زنت حاجتش شده:
در کاروان کرب و بلا جا شود، حسین

از کودکیم تا دم مرگم به روی لب
تنها حسین بوده و تنها شود : حسین

ای کاش وقت مردن من! وقت احتضار
ذکر مدام بر لبم آنجا شود: "حسین..."

سلام خدمت همسنگران بزرگوارم

امسال برای اومدن محرم لحظه شماری میکردم ، خسته بودم ، خسته ی یه راه طولانی و سخت با یه کوله بار سنگین ، شرمسار اما امیدوار به رحمت الهی و کرم مولام . خداروشکر میکنم که توفیق داشتم و به محرم رسیدم، محرم امسال باهمه سال های زندگیم فرق میکرد : فرصت پیدا کردم تو روضه های منزل یک شهید حضور پیدا کنم ، فرصت حضور مرتب تو مراسم های حسینیه و یه فرصت ناب که برام مثل یه رویا بود ، یه رویای شیرین اون هم خادمی تو خیمه ی اباعبدالله الحسین (ع)
دیگه زمانی تا شروع ماه محرم نمونده بود یه شب تو هیئت متوجه شدم برای مراسم های دهه محرم خادم درنظر میگیرن ، از مسئول هیئت در خواست کردم، گفتن : اونای که میخواستن خادم بشن از قبل گفتن ولی چشم اگر نیاز شد اطلاع میدم ، خیلی ناامید بودم ، باورم نمیشد اسمم تو لیست خادم ها باشه اما انتخاب شدم وقتی اسمم رو تو لیست دیدم هنوزم باور نمیکردم ، خدا میدونه که چقد شوق داشتم .
مثل همه دو شب خادم بودم ، شب اول محرم و شب سوم که بنام دخت سه ساله ی اباعبدلله الحسین (ع) بود .
تاابد فراموش نمیکنم که با چه شوقی آماده میشدم تا اون لحظات ناب برسه .

حسین جان ... اربابم ... چه حس قشنگی بود وقتی که کارت (خادم الحسین ) روی سینه م نصب میکردن .
چه پست و مقامی بالاتر از این ؟!!!!
مولای من ... من کجا و خادمی عاشقانت کجا ؟ من کجا و خادمی شب دختر سه سالت کجا ؟!!!!
ای کاش تو همون لحظه ها ، ساعت ها از حرکت می ایستادن .
ای کاش یه روز عمرم تو همین حال تموم بشه .
ای کاش ....

دلم میخواست میشد شب های بیشتری خادم باشم اما نمیشد، متوجه شدم یکی از همسنگرای عزیزم اونقدر که متقاضی خادمی زیاد بوده از این فرصت صرف نظر کرده بود تا دیگران بتونن خادم باشن ، خیلی به حالش غبطه خوردم ، این بخشش و روحیه هم به برکت حضور در خیمه ی سرخ و سبزه ، شک ندارم مولام تو همون شب هایی که بخاطر دیگران گذشت کرد اسمش رو ثبت کرده .
امسال با همه تلاشی که کردم موفق نشدم خانواده م مجاب کنم برای مراسم آخر دهه از رفتن به شهرخودمون صرف نظر کنن خیلی حسرت میخوردم که فقط تا شب هفتم تونستم تو خیمه سرخ و سبز باشم وقتی دلنوشته های هسنگرانم رو خوندم که از شب و روزهای پایانی دهه گفتن خیلی بیشتر افسوس خوردم .
از همه هسنگرانم که برای هرچه بهتر برگزار شدن مراسم ها تلاش کردن بسیار تشکر میکنم امیدوارم خداوند حفظتون کنه .
ان شاءالله خیمه سرخ و سبز کوچک اما باصفا و نورانیمون به مدد امام زمان (عج) همیشه برافراشته بمونه ، الهی آمین .

الحمدالله الذی خلق الحسین (ع)
نور ازل حسین ...
السلام علی الحسین (ع ) .
نمی دانم چقدر طول می کشد به این درک رسید که تا خود را نشناختی الله را به طریق اولی نخواهی شناخت.هنوز هر چه می خواستم صدا کنم حُسین ،زبان منطقم یاری نمی کرد ناخواسته قفل شرم برزبانم بود که چگونه می خواهی ببری نام پسره فاطمه را ، توهنوز فاصله بین ظاهرحُسینی و عمل حُسینی ات کم شده مگر؟ امسال محرم نیز شکر الله به اندازه بضاعت، در محافل حُسینی شرکت کردم ولی اینکه چقدر حظ بردم و چقدرحسرت بستگی به همان توان ناقصم داشت که کاسه ای بزرگتر برای گدایی درگاه الله تدارک ندید. درآخر سپاس از تمامی بزرگوارانی که فضای برای تهطیر جسم و روح آلوده ما محیا کردن.
بسم الله الرحمن الرحیم
به لطف خدا در دو جلسه از مراسم دهه اول محرم شرکت کردم. کیفیت مراسم خوب بود. امیدوارم توانسته باشم از این جلسات بهره ای ببرم.
بسم الله الرحمن الرحیم
مراسم های برگزارشده در این چهارده محفل خوب بود ولی کاستی هایی هم داشت، کاستی هایش این بود که مراسم ها شور و حال چندانی نداشت.
از تمام دوستانی که در این شب ها خادمین امام حسین علیه السلام بودند و در برگزاری مراسم زحمت کشیدند، تشکر می کنم.
سلام و خسته نباشید خدمت تمامی هم سنگران عزیز .این چهارده محفل فرصتی بود برای خود سازی و به بند کشیدن نفس که بعضی ها له خوبی استفاده میبرن و بعضی هاهم با غفلت از دستش میدهن این محافل بهانی است برای رسیدن به خدا ولی افسوس که چقدر امد و رفت ولی من هنوز در اول این راه مانده ام .خدایا قدرتی بده برای مقابله با نفس و رسیدن به خودت.به قول شهید بزرگوار سردار خسروی اصل اساسی شیعه مقاومت است و این غیر از مقاومت در برابر خواهش های نفس نیست.
سلام علیکم
بعد از چندین سال که دهه اول محرمم با هیأت رهروا سیدالشهدا«ع» گره خورده بود،از نفس گرم همسنگرا امسال دهه اول رو مهمان ارباب بودم و توفیق حضور نداشتم،فقط شب جوان اباعبدالله بود که دل طاقت نیاورد و اذن حضور به حقیر داده شد.
نبودم که از کم و کیف برگزاری صحبت کنم،فقط همین نکته رو به رفقای عزیزم یاداور میشم که حتی نفس زدن بین عزادارای اباعبدالله غنیمته،این رو از دست ندید و قدر بدونید...
امیری حسین و نعم الامیر...
یا زهرا«س»...
با سلام با توجه به اینکه بنده توفیق حضور در 2جلسه از مراسم هیات را بیشتر نداشتم ولی از لحاظ برگزاری سخنرانی و مدیحه سرایی بسیار پر محتوی وپر شور بود. تشکر از تمامی دوستان عزیز در برگزاری این مراسمها.
بسم رب الحسین علیه السلام
مراسم های برگزار شده نقاط قوط و ضعفی داشتند
نظم بسیار عالی و سخنرانان خوب و بطور کلی شکل برگزاری مراسم ها بسیار عالی بود
اما به نظر حقیر مهمترین مهمترین عامل در برگزاری پرشور مراسم مداح خوب میباشد
ولی متأسفانه در بعضی از شبها مراسمات شور و حالی نداشت
در پایان تشکر میکنم از تمام عزیزانی که برای برگزاری مراسمات زحمت کشیدند
مخصوصا عزیزانی که با کمترین سروصدا بیشترین زحمات را بردوش کشیدند.
خداوند ان شاء الله به حق بندگان برگزیده اش کمک کند که هیأت رهروان سیدالشهداء صاحب یک مکان بهتر و بزرگتر شود.