دلنوشته های هیأت رهروان سیدالشهداءg


موضوع دلنوشته: شرحی بر دعای ابوحمزه،کلاس تفسیر، مراسم لیالی قدر،مناجات خوانی و تجدید میثاق با شهدا
بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام خدمت تمام همسنگران گرامی

خدا را شاکر هستم که امسال توفیق داشتم محافل
ماه مبارک رمضان را در هیأت رهروان سید الشهدا سپری کنم .

از تمام دوستانی که تلاش کردن محافل ماه رمضان به سبکی نو و درست انجام شود کمال تشکر را دارم .

ان شاءالله توفیق داشته باشم در مراسم های بعدی شرکت کنم .

من الله التوفیق
بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام و ادب و احترام خدمت همسنگران عزیز
خدا رو هزاران بار شکر میکنم که که توفیق عضویت در این موسسه ، شاگردی استاد بزرگوارمون جناب آقای خاتمی نژاد و دوستی با همسنگران عزیزم رو بمن عنایت کرد و همیشه شرمنده ام که اون طور که باید و شاید در عمل نتونستم قدردان این نعمت بزرگ باشم...
ماه رمضان هم گذشت و متاسفانه نتونستم طبق برنامه ای که در ذهن داشتم از محافل پربار موسسه استفاده کنم ، چندین بار در کنار دوستان عزیزم مهمان سفره افطاری ساده اما باصفای موسسه شدم و واقعا حس و حال خوبی داشتم. با حضور مهمان های مسجدی از طرفی احساس غربت میکردم و از طرفی خوشحال میشدم که خانواده م امسال هربار میزبانِ تعداد زیادی مهمان سرسفره ی افطار هستن و این حتما پربرکت خواهد بود. خیلی خیلی دلتنگ حسینیه کوچک و باصفای قبلی و جمع های صمیمی و آشنای قبل میشدم و مرتب دعا میکردم خدایا این دلها رو بهم گره بزن تا با حضور این افراد جدید خانواده مون بزرگتر و همون قدر صمیمی پایدار باقی بمونه (ان شاءالله).

حضور در مناجات خوانی های شبانه ، مولای مولای صدا زدن و درد دل با خدا ، نوای( حسین حسین) ، یاد کربلا ناب ترین لحظات و بهترین پناه برای بنده ی سراپا تقصیر و مبتلا و متحیری مثل من بود ، هیچکس نمی دونه که چقدر برای هر مناجات خوانی لحظه شماری کردم و چقدر دلتنگ اون لحظاتم ، بعداز مناجات خوانی ها زمان حلالیت طلبیدن از دوستان و در آغوش گرفتن افرادی که تا چندلحظه پیش در آغوش خداوند عقده دل واکرده بودن بعد رها و پاک ازت طلب حلالیت میکردن برات عاقبت بخیری و حاجت روایی میخواستن واقعا دوست داشتنی بود ، ای کاش میشد که هرهفته یا حداقل ماهی دوبار این مناجات خوانی ها تکرار میشد و از همه همسنگران عزیزم ، استاد بزرگوارم بابت زحماتشون برای برگزاری این مراسم متشکرم و براتون شهادت آرزو میکنم که بهترین آرزو برای کسانیِ که دوستشون داری.
شبهای قدر امسال با غصه ی نبودن حسینیه باصفا و کوچیک قبلی و حضور نداشتن در مکان جدید راهی حسینیه ی فاطمه زهرا (سلام الله علیها ) شدم ، راحت نشسته بودیم اما صفای حسینیه کوچیکمون رو نداشت هرچند بنظرم بخاطر حضورپربرکت استاد خاتمی نژاد و همسنگرای با معرفتمون که دلهاشون رنگ خداست، با نواهای همیشگی( حسین حسین) ،خادم الحسین هایی که با عشق و بی هیچ چشمداشتی پذیرایی میکنن و از بچه ها نگهداری میکنن و ... هرجای که حضور پیدا میکنیم دلچسب میشه و چه شب قدر خوبی وقتی یه پدر مهربان و دلسوز با تلنگرهای به موقعش یادت میاره که حواست جمع باشه که کجا نشستی ، در چه زمان باارزشی به سر میبری ، چی مهمه که باید حتما از خدا بخوای با یه مراسم بی هیاهو و ساده اما مفید بهترین شبهای خداوند رو سپری کردیم،ان شاءالله که بهترین ها رو برامون نوشته باشن.
همه ی روز های ماه عزیز خدا خوبن اما یه روزی از اون روزها خیلی خیلی خوب و دلنشین بود و اون روز تجدید میثاق با شهدا بود . خداروشکر میکنم که اون روز توفیق حضور داشتم واقعا مهمان شهدا بودن و در اون حال و هوا نفس کشیدن سعادت میخواد،آرزو میکنم که در روز های دیگه سال هم تکرار بشه.
و در پایان از همه افرادی که برای تمام برنامه هایی که در ماه خوب خدا برگزار شد، تلاش کردند تشکر میکنم ان شاءالله عاقبت بخیر بشن و در این دنیا یاری خدا ، مولامون امان زمان (عج) و نگاه خاص شهدا نصیبشون بشه و با شهادت از این دنیا برن.
سلام برماه شوال و پایدار باد ماه مبارک رمضان جهت توجه به خود کاش رویکرد خودسازی در همه ما ه ها رعایت میشد گرچه همین ماه رمضان هم ما را بس ... ادامه مطلب را هرکس به اندازه فهم خود تفسیر کند . در مورد مراسم باتشکر از استاد و برنامه ریزان مراسم . راستش برنامه تجدید میثاق با شهدا گرچه نتونستم تا آخر باشم ولی خیلی خیلی تاثیر گذار بود واز همین جا باز هم از گروه خادمین شهدا تشکر می کنم ... مناجات خوانی گرچه در فضایی غیر از موسسه بود خیلی خوب برگزار شد و ان شاء الله تونسته باشیم دل امام زمان را بدست آورده باشیم تا خداوند سرنوشت مان را در این شبها رقم به خیرو رستگاری زده باشد . و برنامه تفسیر دعای ابو حمزه رویکرد خوبی که استاد بنا کردند ... ان شاء الله بتونیم شنوده ای دانا و عمل کننده ای درستکار باشیم ... وسلام و توفیق روز افزون برای استاد گرامی دوستان دست اندرکار هرساله این مراسم و این که ان شاء الله سال دیگر در مسجد و یا حسینیه عصرظهوری ها ی خودمان این مراسم را برگزار کنیم
سلام، عرض ادب واحترام خدمت همه همسنگران عصرظهوری ام آرزوی قبولی طاعات و عبادات
این رمضان هم گذشت و من هنوز ...
شب های قدر با کیفیت بود هرچند از نظر کمی آنگونه که برخی تصور می کردند نبود ...
حظ و فیض زیادی بردم از مراسم های ماه رمضان اما هنوز ...
این رمضان هم گذشت اما با همان جان برکفانی که کار می کردند و نمی گذاشتند آب توی دل ما مدعیان تکان بخورد ، بعضی خیلی خوب و خیلی زود این را فهمیدند اما من هنوز ...
در حالی می نویسم که راهی کربلا هستم و این رزقی است که در رمضان نصیبم شد.
یک تقاضا، تقاضای حلالیت
چند روزی است در مدار توفیق زیارت اباعبدالله(ع) قرار گرفته ام،امروز عازمم، دعا کنید تشنه کام کربلا نمانم و دعاگوی شما در حائر حسینی باشم، ان شاءالله
با سلام و عرض ادب خدمت دوستان
در این زمانه که غالبا در هر محفلی که حضور داریم، حرف از کم و کاستی های موجود میباشد. تنها دلخوشی ما حضور در محافل ذکر در کنار دوستان عزیز عصر ظهوری است.همه محافل ماه رمضان با کیفیت بالا برگزار شد.انتخاب موضوع شرحی بر دعای ابوحمزه بسیار بجا، حق مطلب از استاد ادا، ولی از طرف مستمعین!!!
مراسم شب های قدر عالی، اما ای کاش این مراسم با حضور حماسی دوستان در مسجد برگزار میشد که قطعا ارزش بیشتری داشت . شب آخر از شب های قدر حال خوبی نداشتم در مسیر که به طرف حسینیه می آمدیم با خودم فکر کردم با این حال چگونه حضور داشته باشم، در راه بنر شهید ابراهیم هادی را دیدم، متوسل به این شهید عزیز شدم و ...
در کل همه مراسم خوب ولی ...
گر گدا کاهل بود تقصیر صاحب خانه چیست؟
در پایان از خواهران و برادرانی که بدون چشم داشت فرزندان ما را با عشق نگهداری کردند تا ما با خیالی آسوده از این محافل استفاده کنیم تشکر و قدر دانی میکنم.
ان شاءالله خداوند حق استاد و همه عزیزانی که در این محافل زحمت کشیدند را بر ما حلال کند، به برکت صلوات بر محمد و آل محمد.
بسم الله الرحمن الرحیم
باسلام وروز بخیرخدمت شما عزیزان
راستش دل نوشته نوشتن اون هم برای ماه مبارک رمضان وشب های پرفیض قدر یکم سخت است.لحظات ناب بندگی و رابطه خوب با خدا که واقعا قابل وصف نیست و چیزی نیست که بتوان آن را در قالب کلمات وجملات آورد وتوصیف کرد.
فقط می توانم بگویم که خدا را شاکرم که نعمت های خوبش را بر من تمام کرده ازجمله آشنایی با موسسه و کلاس تفسیر و دوستان خوبی که در این مسیر پیدا کردم.فقط از خداوند می خواهم همه ما را در این مسیر ثابت قدم بدارد. ان شاءالله.
مراسم مناجات خوانی که یکی از لذت بخش ترین و دل نشین ترین مراسم هایی است که من با دل و جان دوست دارم و هر دفعه از خدا می خواهم توفیق وسعادت حضور داشته باشم وخدا راشکر امسال هم پربار برگزار شد.
خواندن مناجات امیرالمومنین علی علیه السلام ومولای یا مولای...از عمق دل برمی آید که بر دل می نشیند.
البته امسال که خدا را شکر قسمت شد مکان موسسه در مسجد رسول الله(ص) منتقل شود،مراسم ویژه شب های قدر درمسجد برگزار نشد!! که این خود غم بزرگی بود در دل همه عزیزان.
این مراسم ها هم به نحو احسن برگزارشد وان شاءالله بهترین تقدیرها در سال جدید برای همه همسنگران عزیز رقم خورده باشد.
یک مورد خیلی جالب برایم انتخاب موضوع سخنرانی شب های دوشنبه وسه شنبه بود وآن هم شرح دعای ابوحمزه ثمالی بود. انتخاب بسیار دقیق وبه جا جناب استاد.
دعایی با مضامین عالی ودل نشین که شنونده ازشنیدن شرح آن هم لذت می برد.
در پایان از زحمات استاد ارجمند جناب دکتر خاتمی نژاد وهم چنین از کلیه دست اندرکاران که در ایام ماه مبارک زحمت کشیدند تشکر وسپاسگزاری می کنم.
اجرهمگی با حضرت سیدالشهدا علیه السلام
عید که شد، بنای یک ماه ندیدن خانواده را نداشتیم.
میان همه تمسخرهایی که در دید و بازدید های عید جزء ثابتی از هر روز و هر ساعت مان شده بود، دل خوش سفری بودیم که به قول آدم های اطرافمان دیدن خاک است! و ما به امید دوباره دیدن آدم هایی از جنس خاک، خاکی به زیبایی خاک های شلمچه، روزگار می گذراندیم و سیل تمسخرها و ندیدن خانواده عصر ظهور برای دلتنگی کافی بود. اما کنسل شدن اردو حالمان را بدتر کرد دوری یک ماهه از آدم هایی که بوی خدا می دهند خیلی سخت بود روز وصال که رسید روز خداحافظی بود با جایی که در آن قد کشیده بودیم و شاید کمی تا قسمتی آدم شده بودیم. خلاصه که هفته ای یکبار هیات و تفسیر دوز دارویی کمی بود برای دل های خسته و بیمار. ماه رمضان که رسید دوز داروی مان را زیاد کردند، هفته ای چهار بار. دلمان کمی آرام گرفت. ماه میهمانی خدا و بودن کنار خانواده و نوای مولای یا مولا و تفسیر آیات قرآن و دعای ابوحمزه و افطاری ساده کنار خانواده دوزی نسبتا به قاعده بود برای ادم های بیمار که دلشان گرفته بود...
درست است که استقبال از محفل هفتگی آنطور که باید و شاید به عمل نیامد و شب قدر به قول دوستی آواره شدیم! اما خوب چون کنار هم بودیم مکان هم برایمان آشنا شد.
می گویند نگه داشتن ایمان در آخر زمان مثل نگه داشتن آتش در دست است. من مومن نیستم اما بودن کنار شما نگاه داشتن این آتش را کمی آسان و سرد می کنند.
از همه خادمین درست اندرکاران و استاد وخانواده محترم شان و سایرین بخاطر برگزاری مراسم تشکر می کنم.
عاقبت به شهادت
با سلام خدمت همه عزیزان
بنده هربار موقع ثبت دلنوشته،اول از همه خدا رو شکر میکنم بابت آشنایی من با موسسه که همین برام بینهاایت ارزشمند و پربرکت بوده و ان شاءالله خواهد بود.همه ی کلاسها و مراسم موسسه رو با اینکه سبکی خاص دارند بسیار دوس دارم و از لحظه لحظه صحبت های استاد درس میگیرم و بازم در لحظه خداروشکر میکنم و امیدوارم خداوند از ما قبول کنه و ثابت قدم بمونیم و نیزحق استاد رو ادا کرده و شاگردان لایقی برایشان باشیم.
به امید پیروزی حق بر باطل،یا علی.
به نام خدای مهربان

باسلام و روز بخیر
خداروهزاربار شکر، به لطف پروردگار و دعای خیر شما دوستان عزیزم، توفیق شرکت در کلاس و محافل و مراسم ماه مبارک رو داشتم و حض معنوی بردم.
اوج و نقطه عطف این برنامه ها که من خیلی دوستش داشتم و برام بسیار دلنشین بود مناجات خوانی شب های جمعه ماه مبارک و مراسم افطاری کنار گلزار شهدا بود.
(بسیار مفید و مختصر )
شب های قدر سال ۱۳۹۸ هم با اینکه تو حسینیه میدان مقاومت برگزار شد نه داخل مسجد حضرت رسول( صلی الله و علیه)! ولی بسیار زیبا و با نظم و برنامه ریزی، پرشور و با کیفیت بالای سخنرانی و مداحی بود.
صحبت های جناب استاد بر خلاف سال های قبل خیلی تکان دهنده و خاص و مطابق با مسائل روز بود و من عاشق شعرهایی بودم که تو این محافل جناب استاد قرائت می کردند.
از همین جا از شخص ایشون کمال تشکر رو دارم و بخاطر این حُسن انتخاب و دقت نظر در انتخاب شعرهایی که گاها از چندین کتاب شنیدنی تر و موثرتره، سپاسگزارم.

تجدید میثاق و مراسم افطاری گلزار شهدا هم بسیار دلچسب بود البته من چون خودم پشت صحنه مشغول بودم از مراسم چیزی دستگیرم نشد ولی صحنه های زیبایی رو که میدیدم کیف می کردم، حال و هوای چیدمان سفره های افطاری، صفوف نمازجماعت، دستان بهم گره خورده در دعای وحدت، حوض آب وشمعدونی، عکس هایی از چهره های شهدا، میز پخش وصیت نامه های شهدا، صفا و صمیمیت و همدلی توجمع دوستان، حضور خانواده ها و استقبال خوب افراد ازاین مراسم معنوی در کنار شهدای عزیزمون که حی و حاضر بودند و نظاره گر همه ما و.... همه رو با دل و جون دوست داشتم و لذت بردم و مطمئنم برای همه خاطره آفرین شد.

ان شاءالله که این مراسم در کنار مزار استادِ استاد ارجمندمون( شهید بزرگوار انصاری)، دائمی باشه و بتونیم افراد زیادی رو تو این مسیر باخودمون همراه کنیم.

شرحی بر دعای ابوحمزه ثمالی هم دم دمای افطار و غروب های ماه مبارک برام آرامش بخش بود، چون اطلاعاتی در موردش نداشتم برام خاص و شنیدنی بود و سعی می کردم حتماحتما خودمو تو اون ساعت به مسجد برسونم، حتی دو تامحفل که شرکت نکردم صوتشو گوش کردم. هرچند این جلسات کوتاه بودند ولی بسیار آموزنده.
بنده شخصا به وجود استاد عزیزمان آقای دکتر خاتمی نژاد افتخار می کنم که این قدر با حوصله برای تک تک مطالب وقت میذارند و با بیان قشنگشون ماها رو ارشاد می کنند.
خدا حفظشون کنه ان شاءالله.

هیچوقت از ذهنم نمیره سفره های قشنگ و ساده افطاری بعد از هر محفل هفتگی، که صفا و صمیمیت رو بین افراد بیشتر و بیشتر می کرد و برای همه خانواده عصر ظهوری ها، خاطره انگیز و دلچسب تر.
به یاد همه خاطره ها و خنده ها و دورهمی ها در ماه مبارک و همه لحظات قشنگِ شب و روزش که امیدورارم بازم برایم خاطره انگیز باشه، ببینمش و بتونم درکش کنم....
ان شاءالله.
سپاس و تشکر از خداوند متعال بخاطر وجود این موسسه پرتلاش و بزرگ و حضور همه همسنگران عزیزم که همشونو خیلی دوست دارم و به وجودشون افتخار می کنم...

"یاعلی''
امسال هم قسمت نشد در یک مسجد شبهای قدر را احیا بگیریم و خبری هم از موسسه کوچک اما باصفای مان نبودو این دردی شد مضاعف بر دردهای دیگر.شبهای قدر برای من پربار و خوب نبود و حس و حال خوبی نداشتم ...
با عرض سلام خدمت همسنگران محترم،ماه رمضان امسال برای بنده پربار نبود فقط یک جلسه مناجات خوانی و یکی یا دو جلسه هیات با موضوع شرحی بر دعای ابوحمزه توفیق داشتم البته می شد بیشتر توفیق داشت. کلاس تفسیر که همه جلسات را توفیق داشتم.
امسال موسسه خیلی پربار مراسم ها را برگزار کرد از خادمان تشکر می کنم ان شا الله خداوند پاداشی بزرگ به ایشان دهد.
مراسم های شب های قدر خوب و پر از معنویت خاصی بود.