شهداء(قهرمانان دینی وملی)


شهید قربانعلی شرف خانلو

چون بدون زیارت و با آرزوی زیارت کربلا از این دنیا می روم، خواهش می کنم که إن شاءالله بعد از آزادی کربلا عکس مرا به عنوان زائر امام حسین gبزرگ آموزگار شهادت، به کربلا برده و در زیر پای امام g نصب نمایید و در زیرش جمله « با آرزوی زیارت تو شهید شدم یا حسین » را بنویسید.
قربانعلی شرف خانلو

شهید حمید رضا انصاری

به عزیزانی که ظهور را درک می کنند و توفیق دیدار حضرت ولی عصرf نصیبشان می شود ملتسمانه عرض می کنم که سلام مرا به آن حضرت برسانند…
آرزو دارم آن حضرت روحی له الفداء وقتی از کنار قبرستان می گذرند، فاتحه ای نثار اهل قبور نمایند، شاید حقیر هم مشمول آن رحمت قرار گیرم.
مرگ دست خداست همه روزی می آیند و روزی می روند خوشا به حال آنانکه با شهادت در راه خدا به جوار رحمت حق می پیوندند.

شهید رضا پاکپور

« و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون »
با سلام و درود به رهبر انقلاب اسلامی، امام خمینی u که همیشه قلب او برای اسلام و مسلمین می تپد و اول سخن او اسلام و آخر سخن او اسلام است. سفارش من به این امت که همیشه در صحنه هستند که با کارهای خیر و نیکوی خود نهضت رهبر کبیر انقلابمان امام خمینی را یاری کرده و مبادا او را تنها گذارید و قلب او را ناراحت کنید که در آن صورت خداوند شما را نخواهد بخشید.


شهید کاوه نبیری

نيّت من از جبهه رفتنم جز انجام تکليف شرعي و لبيک گفتن به نداي رهبر عزيز انقلاب چيز ديگري نبود. در راه رضاي خداوند متعال قدم برداشتم و ان شاءالله که مقبول درگاه احديت واقع شود. پس شما توکل به خدا کنيد و صبر پيشه کنيد و اجر خود را از او بخواهيد. به خواهرانم حجاب را، به برادرانم پيروي از فرامين حضرت امام را سفارش مي کنم. از شما مي خواهم که با اعمالتان پاسدار خون شهدا باشيد.

شهید هادی غلامی

« هان ای جهانیان و ای مسلمانان دنیا بدانید اکنون پرچم دار این انقلاب ، خمینی بت شکن است و پیروانش تا جهانی نمودن اسلام ، پیش می روند . ای مستکبرین جهان بدانید که در این راه از شما هیچ باکی نداریم و تا تحقق آرمان های انقلاب به پیش خواهیم تاخت . ما مرگ را با دل و جان می پذیریم و هدفمان قرب به درگاه الهی است . »

شهید حسن علی رجبی

پروردگارا ما ندای تو را شنیدیم و به آن جامه عمل پوشاندیم. خدایا تو رهبری از سلاله حضرت زهرا B به ما عطا کردی که ما را از گمراهی نجات بخشید و صراط مستقیم را به ما نشان داد تا به هدفی که از قبل برای ما آماده کردی برسیم. خدایا هزاران هزار بار تو را شکر که به ما توفیق دادی که راه شهیدان کربلا را ادامه دهیم.


شهید مرتضی دوست محمدی

حزب اللهی ها آناني هستند كه گوش به فرمان امام هستند و اگر لازم باشد سكوت مي كنند و اگر لازم باشد فرياد می كشند و آناني هستند كه آگاهانه مراقب و پاسدار انقلاب اند و لياقت دارند انقلابي را كه خود آن را بوجود آوردند، حفظ نمايند. و نه تنها هيچ گونه توقعي از انقلاب ندارند بلكه هنوز خودشان را بدهكار به انقلاب مي دانند و هنوز هم وقتي به جبهه ها مي روند از شنيدن نام امام تمام قلبشان به تپش در مي آيد.

شهید ابوالقاسم ابراهیمی

اي جوانان نكند كه در رختخواب ذلت بميريد كه حسينgدر ميدان نبرد شهيد شد. اي جوانان مبادا در غفلت بميريد كه عليg در محراب عبادت شهيد شد و مبادا در حال بي تفاوتي بميريد كه علي اكبر حسينgدر راه حسين gشهيد شد.

شهید محمد داود طهماسبی

پيام ديگر من بر شما عزيزان جهاد في سبيل اله است و ياري كردن دين «ان تنصروا اله ينصركم » خدا، كه اگر خدا را ياري نموديد، خدا راياريتان مي كند اگر ياري كنيد خدا را، ياري مي كند شما را و قدم هاي شما را «و يثبت اقدامكم» ثابت مي دارد و پس از سفارش به جهاد در راه خدا وصيت مي كنم، به ياري امام عزيزمان حضرت امام روح ا… الخميني. مبادا خداي نكرده امام امت و قلب تپنده ملت، اين نائب به حق آقا امام زمانfرا تنها بگذاريد.


شهید علی اکبر قربانی

همه ما شامل آيه (انا لله و انا اليه راجعون) هستيم و روزي به سوي خدا بازخواهيم گشت پس چه بهتر راه خونين را انتخاب كنم چرا، چون ما رهرو امام حسينg حسين گونه زندگي كنيم و حسين گونه به شهادت برسيم. برادرانم رزمندگان اسلام ما، حسين گونه مي جنگند، حسين گونه به شهادت مي رسند، باشد كه ما ادامه دهندگان راه واقعي شهدا باشيم.

شهید علي اكبر فريدوني

به امر و فرمان حضرت امام خميني كه همانا امر ولايت، امري كه از جانب الله سرچشمه مي گيرد، گوش فرا دهيد و پشتيبان ولايت فقيه باشيد و بدانيد كه يكي از احكام قرآن، جهاد در راه خداست. همانا جهادي كه شهيدان انجام دادند. پس حكم شرعي و انساني بر شما ايجاب مي كند كه برخيزيد و سلاح مرا برگيريد و جاي من و ديگر عزيزان را پر كنيد و بدانيد كه خدا با گروه مومنان است.

شهید علی قربان اسدی

ملت مسلمان هر چه داریم از این دودمان داریم وانسان باید در راهی سیر کند که سعادتش در آن خط باشد وبه الله سوگند که پیمودن خط خونین ابا عبدالله الحسینg که راه تمامی شهدای انقلاب اسلامی است و جها در راه خدا گذشتن از علائق نفسانی وحسینی وارد شدن وحسینی گونه شدن است وببین کجایی وچه کار میکنی؟ وبه قول علیg می فرماید: «الیوم عمل بلاحساب وغدا حساب بلاعمل» امروز میدان کار وفردا بازار مزد است امروز عمل است بدون حساب وفردا حساب است بدون عمل.


شهید علی آقایی

اميدوارم که مرا حلال کنيد، سفري به سوي الله است، سفري که برگشت در آن وجود ندارد. از شما مي خواهم که ناراحت نباشيد، انسان يک بار مي ميرد، پس چه بهتر که اين مرگ باافتخار و شرف باشد. اي کاش خداوند هزار جان به من مي داد تا در راهش نثار کنم..

شهید ابوالفضل آهنگرانی

به گفته امام، تمامی کفر در برابر اسلام ایستاده است، جنگ جنگ است، حیثیت و شرافت و دین ما در گرو همین جنگ است. خدایا ما مردم کوفه نیستیم ، زمانی که امام حسین g فریاد میزد هل من ناصر ینصرنی آنها به مصلحت حفظ موقعیت و مقام و مال و منال خویش سخن او را نشنیده می‌گرفتند. ولی مردم ما بر عکس به امامشان لبیک گویان برای حراست از اسلام و حرمت خون شهیدان و حیثیت و شرافت خویش راهی جبهه‌ها گشتند.

شهید محمودرضا بیضایی (حسین نصرتی)

باید به خودمان بقبولانیم که در این زمان بدنیا آمده‌ایم و شیعه هم بدنیا آمده‌ایم که مؤثر در تحقق ظهور مولا باشیم و این همراه با تحمل مشکلات، مصائب، سختی‌ها، غربت‌ها و دوری‌هاست و جز با فدا شدن محقق نمی‌شود حقیقتاً.


شهید محسن فرهادی

يك نصيحت برادرانه به كسانى دارم كه دنبال مال دنيا مى باشند اين مال دنيا براى شما چكار مى كند آيا وقتى شما را در گور به خاك مى سپارند چيزى هم بجز يك مقدار پارچه سفيد با خود مى بريد پس بخود آييد و به ضعيفان انفاق كنيد اين قدر مال دنيا دوست نباشيد به فكر آخرت باشيد براى آخرت خودتان ثواب اخروى جمع كنيد كه زندگى جاويد در آن دنيا خواهد بود.

شهید معراجعلی حسنی

به نوكران زر و زور بگوييد به سرمايه اندوزان و گرانفروشان بگويند: به كسانيكه خلاف خط امام حركت مي كنند بگوييد، به رياست طلبان كه غلام حب نفس هستند بگوييد بكسانيكه از افراد فوق نيستند ولي سرباز به جمهوري اسلامي نمي دهند بگوييد: كه در تشييع جنازه ام شركت نكنند چون راه شهداء راه اسلام است و راه آنها راه شيطان از ولايت فقيه حمايت كنيد كه با خون هزاران شهيد پايه گذاري شده و تا توان داريد از امام امت و روحانيت اصيل در خط امام حمايت كنيد تا اسلام زنده بماند.

شهید مجتبی اکبرزاده

اول شهادت می‌دهم به وحدانیت خداوند متعال و شهادت می‌دهم به پاک بودن خداوند از هر عیب و نقصی و از قلب خود سخن می گویم. از عمق دل شهادت می‌دهم جز راه اهل بیتb برای رسیدن به خدا راهی نیست و جز توکل به خدا برای صعود ، کاری نیست و شهادت می دهم که حجت خداوند در روی زمین آقا امام زمان f حیّ و حاضر و ناظر بر اعمال ما هست.


شهید مهدی ناصری

اي جوانان عزيز ! اي امت قهرمان !
فرصت ها را غنيمت بشماريد و راه شهداي عزيز را ادامه دهيد كه تنها مايه عزت ما ، همين جهاد در راه خداست. مبادا كه دست از امام دست برداريد ؛ او بود كه اسلام را نجات داد .
و شما اي پدر و مادر عزيزم!‌
بدانيد كه من آگاهانه به اين راه ، قدم گذاشتم و مي خواهم – اگر خدا قبول كند – همچون حضرت علي اكبر g در كربلاي ايران ، خونم ريخته شود … اگر خداوند ، توفيق شهادت را نصيبم كرد ، شما صبور و بردبار باشيد كه خداوند صابران را دوست دارد ؛ و خداي را شاكر باشيد ،‌ كه امانت الهي را باز پس داده ايد.

شهید محمد جعفر انصاری

خدایا!
از تو عاجزانه و ملتمسانه و محتاجانه درخواست می کنم که با آن بخشندگیت و با آن مهربانیت، چنان اراده و ایمان و روحیه ای به من عطا کنی که بتوانم در میدان مبارزه با ظلمت­ها و پلیدهای خودم را بیابم و وقتی خودم را یافتم نفسم را بیابم …»

شهید مهدی پاکپور

« شما رسالت بزرگی را بردوش دارید و آن رساندن پیام مظلومیت شهیدان به گوش جهانیان است . امیدوارم كه در این رسالت عظیم موفق و پیروز بیرون آیید .همیشه این را بدانید كه تمام این سعادتها و معنویات الهی كه در جامعه ما به وجود آمده به واسطه وجود همین مرد الهی ، امام خمینیu است و در تمام طول زندگی ، خود را از روحانیت جدا نكنید . »
پاسدار رشید اسلام شهید مهدی پاكپور


شهید محمود معین الاسلام

واي بر شما اگر چيزي غير از خدا را اصل و پايه و هدف قرار دهيد. حال آن چيز هرچه مي خواهد باشد چه نام و چه مقام و چه سازمان و انجمن و حزب و…. اسم اين عمل را جز شرک نمي توان گذارد . اگر جامعه ما بتواند ولايت و نظم ولايتي را هم چون خون در رگ خود جاري سازد توان ضربه زدن دشمن به حداقل ممکن خواهد رسيد.