دومین محفل ماه شعبان


دومین محفل ماه شعبان
1397/2/1

  اعلام برنامه

ساعت 18:55 الی 19:05) تلاوت قرآن توسط آقای امینی
ساعت 19:05 الی 19:09) جمع خوانی دعای فرج
ساعت 19:09 الی 19:13) پخش کلیپ
ساعت 19:13الی 19:15) جمع خوانی دعای وحدت به منظور ایجاد وحدت و همدلی و از بین بردن نفاق و تفرقه
ساعت 19:18 الی 20:00) سخنرانی توسط استاد خاتمی نژاد
ساعت 20:05) اقامه اذان توسط آقای صفایی
ساعت 20:10 الی 20:30) اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء توسط آقای خاتمی نژاد
ساعت 20:34) اتمام مراسم و پذیرایی


دروغ گویی

حکمت 93 نهج البلاغه:
- امام(عليه السلام) فرمودند: هيچ كس از شما نگويد خداوندا! به تو پناه مى برم از اين كه مرا امتحان كنى، زيرا هيچ كس نيست مگر اين كه امتحانى دارد.
- اگر كسى مى خواهد به خدا پناه برد و دعا كند، از آزمون هاى گمراه كننده به خدا پناه برد. خداوند سبحان مى فرمايد: «بدانيد اموال و اولاد شما وسيله آزمايش شماست».
- در آزمایشات مشخص می شود که چه کسی به روزی و نعمت های خداوند راضی است یا چه کسی ناراضی است.
- ما باید در برابر آزمایشات خداوند تسلیم باشیم.
- فتنه یعنی ما شما را در کوره ملایمات و ناملایمات می آزماییم.
- ممکن است فردی با ثروت بسیار آزمایش شود یا کسی با فقر آزمایش شود.
دروغ گویی :
- نباید به ادعیه و مناجات عادت کنیم.
- بعضی می گویند دین داری سخت است. دین داری زمانی آسان می شود که ما به یک مجموعه سنجاق بشویم.
- در تایید مجموعه حضرت علی علیه السلام فرمودند: گوسفند تنها طعمه گرگ است.
- زمانی هست ما دعایی برای آمرزش گناهانمان می خوانیم در حالی که اصلا واقعا از گناه خود شرمنده نیستیم و واعظ درونمان را با گناه از بین برده ایم، در این صورت ما دروغ می گوییم.
- در دعاها و مناجات بفهمیم که سخنران یا مداح چه می گوید.
- به نفسمان خیلی آزادی ندهیم زیرا نفس مرا به پرتگاه گناه می برد و برگشت از این پرتگاه خیلی سخت است.
- به جنبه اجتماعی و فردی بودن کارهایمان فکر کنیم.
- برای اینکه به آزادی فردی برسیم، آزادی جمعی یا اجتماعی دیگران را با کارهایمان سلب نکنیم.
- بیان خاطره 47 ازکتاب یادگاران شهید همت با عنوان عشق به خانواده.
خاطره 47:
- يك شال مشكي انداخته بود دور گردنش. هيچ وقت اين قدر زيبا نديده بودمش. چند روزي بود كه مهدي به دنيا آمده بود و او تازه خبر شده بود. شب از نيمه گذشته بود. آمد و كنارمان نشست. تا خود صبح با هم گفتيم و خنديديم.
بچه را بغل گرفت و دو زانو كنار علاءالدين نشست. از مهدي چشم بر نمي داشت. تو گوشش اذان گفت و شروع كرد به حرف زدن با او؛ انگار با يك مرد طرف بود. بعضي وقت ها چقدر دلتنگ اون لحظه مي شوم.

سخنران: آقای استاد خاتمی نژاد


شهید کاوه نبیری

  زندگی نامه
بخشی از خصوصیات اخلاقی شهید کاوه نبیری به روایت دوستان
کسب اطلاعات از دشمن
پاسدار غلامعباس صالحی: عملیات کربلای 5 همراه شهید کاوه وارد یک سنگر عراقی شدیم که به تازگی فتح شده بود، از شدت خستگی هر کدام در گوشه ای به استراحت پرداختیم. ناگهان تختی که بر روی آن خوابیده بودیم نشست کرد و از زیر آن دو عراقی بیرون آمدند. در این هنگام شهید کاوه به گفتگو با آن دو پرداخت و توانست که اطلاعات خوبی از آنان کسب کند. من از یک طرف مبهوت از حضور این دو عراقی در سنگر بودم و از سوی دیگر حیرت زده از اینکه شهید کاوه زبان عربی را از کجا آموخته است که به این سادگی آن را تکلم می کند. بعدها دانستم که این شهید بزرگوار در مدت دو ماهی که در لبنان بوده از فرصت استفاده کرده و زبان عربی آموخته است.
ادای تکلیف
نورخدا قاسمی: شهید کاوه نبیری در عرصه مبارزه به چیزی جز تکلیف نمی اندیشید. با تعدادی از برادران به خاطر موقعیت خاصی که پیش آمده بود، خدمت شهید کاوه رسیدیم و مشکلاتی را مطرح کردیم. وی در جواب، در یک جمله مختصر گفت: علی رغم مشکلات و مسائل زیادی که گفتید، درست است که شرایط سخت است، اما امروز جنگ یک تکلیف است و باید برادرها همه در فکر جنگ باشند، همین وبس!
درایت
یدالله حسینی: در جزیره شمالی مجنون در میان نیزارها به دفاع از مرزهای آبی مشغول بودیم، با فاصله کمی که با دشمن داشتیم، تدارک نیروها بسیار مشکل بود. زیر نظر داشتن دشمن در کمین ها و درمیان آب ها و به خصوص نام کمین حساسیت خاصی در نیروها ایجاد کرده بود.
وقتی در این مورد با شهید کاوه مشورت شد، با درایت خاصی که در او سراغ داشتیم و بارها به ما ثابت شده بود، نام «کمین» را مبدل به «پاسگاه» نمود. این تدبیر اثر بسیاری در روحیه بچه ها گذاشت و به تبع آن بسیاری از مشکلات رفع گردید.
شوخی ومزاح
پاسدار حسین اکبری: شهید کاوه نبیری، بسیار خنده رو و شوخ طبع بود وبا مزاح های خویش، گاه و بیگاه خستگی را از تن دوستان خویش بدر می کرد.
به خاطر دارم یک روز پس از اتمام غذا، در وقت دعای سفره، گفت: «ما که سیر شدیم، خدا پدر هرچی گرسنه ست در بیارد!» بعد در توضیح آن گفت: «منظور آنهایی است که گرسنه جان و مال مسلمین اند.»
یا در موردی دیگر، با یکی از دوستان خویش گفت: «إن شالله که بری کربلا گدایی کنی!» که البته منظورش این بود که از امام حسینg گدایی کنی.
همین صفا و صمیمیت در کنار خلوص و تواضع او بود که به شخصیت او ابعاد مختلف و جذابیت خاصی بخشیده بود.

  وصیت نامه
بسمه تعالي
متن وصيت نامه اينجانب کاوه نبيري فرزند فضل الله
«الحمدالله الذي هدانا لهذا و ماکنا لنهتدي لولا ان هدانا لله»
با سلام و درود به منجي خاتم، حضرت حجت ابن الحسن f و نايب بر حقش حضرت امام خمينيu. خدمت پدر و مادر عزيزم، سلام عرض مي کنم، اميدوارم که هميشه در صحت و سلامت کامل باشيد. خدا را شکر مي کنم که مرا به راه راست، هدايت و چنين پدر و مادر خوبي به من عطا کرد.
عزيزانم اميدوارم که مرا ببخشيد که در طول زندگي حق فرزندي را درست به جاي نياوردم و فرزند خوبي براي شما نبودم. ان شاءالله خداوند به شما اجر دهد و شما را در بهشت موعود جاي دهد. همان طور که مي دانيد نيّت من از جبهه رفتنم جز انجام تکليف شرعي و لبيک گفتن به نداي رهبر عزيز انقلاب چيز ديگري نبود. در راه رضاي خداوند متعال قدم برداشتم و ان شاءالله که مقبول درگاه احديت واقع شود. پس شما توکل به خدا کنيد و صبر پيشه کنيد و اجر خود را از او بخواهيد. به خواهرانم حجاب را، به برادرانم پيروي از فرامين حضرت امام را سفارش مي کنم. از شما مي خواهم که با اعمالتان پاسدار خون شهدا باشيد.
اگر خداوند توفيق شهادت را به من عطا کرد، در مرگم طوري گريه کنيد که موجب خوشحالي دشمنان اسلام نشود و لباس سياه نپوشيد. از برادران همرزم مي خواهم که هم چنان در جبهه حضور داشته باشند و نکند که خداي نکرده امام را تنها بگذاريد. اموالم را به پدرم مي بخشم که ايشان خوب مي داند چگونه به مصرف برساند. 135 روز روزه در مدتي که جبهه بوده ام بدهکارم. در پايان به خانواده عزيزم سفارش صبر و پيروي از حضرت امام را مي کنم.
شلمچه 29/9/1365 کاوه نبيري
شهید کاوه نبیری
نام پدر: فضل الله
تاریخ تولد: 01/01/1341
محل تولد: تهران
نام عملیات: کربلای 5
تاریخ شهادت:21/10/1365
محل دفن: گلزار شهدای اراک
محل شهادت: شلمچه
اقشار: فرماندهان ، فرمانده محور ، فرمانده تیپ ، لشگر17


عکس هایی از محفل

راه های ارتباطی با هیأت رهروان سیدالشهداء g


اراک، ابتدای خیابان دانشگاه، روبروی مصلای بیت المقدس، خیابان شهید مدرس، مسجد حضرت رسولa

  info@mahfelezekr.ir

  9541 630 0918

   کانال هیأت رهروان سیداالشهداءg در پیام رسان سروش  منتظر پیام های شما هستیم.