چهارمین محفل ماه صفر(جا ماندگان اربعین)


چهارمین محفل ماه صفر(جا ماندگان اربعین)
1395/8/27

  اعلام برنامه

ساعت 17:31) اقامه نماز جماعت مغرب و عشا و تلاوت آیات 77 تا 87 مبارکه طه توسط برادر امینی
ساعت 17:50) قرائت زیارت عاشورا توسط برادر محمدی نیا
ساعت 18:17) اشاره به بخشی از زندگی ” شهید قربانعلی شرف خانلو ” و تقدیم ثواب محفل امشب به روح ایشان
ساعت 18:24) پخش نماهنگ ” پای پیاده ” با موضوع پیاده روی اربعین به مدت 6 دقیقه
ساعت 18:30 ) جمع خوانی دعای وحدت توسط همه حضار به منظور ایجاد وحدت و همدلی و از بین بردن نفاق و تفرقه
ساعت 18:33) سخنرانی دکتر خاتمی نژاد با موضوع پیاده روی اربعین
ساعت 19:05) مداحی و سوگواری و سینه زنی توسط برادر سید محمد خاتمی نژاد
ساعت 19:30) اتمام مراسم و پذیرایی از سوگواران حضرت اباعبدالله الحسین g


   این محفل سخنرانی نداشت!


شهید قربانعلی شرف خانلو

  زندگی نامه
در خانه ای محقر از کوچه های محله امامزاده شهرستان خوی، پسری به نام قربانعلی آرام آرام راه رفتن می آموخت. خانواده شرف خانلو مذهبی بود و نماز و روزه جزءهای زندگی آنها را تشکیل می داد. پدرش از صبح خیلی زود تا پاسی از شب، فرش می بافت. او اندکی که بزرگتر شد، با تیرک فرش بافی آشنا شد. قبل از رفتن به مدرسه او یک فرش باف کوچک بود و از کودکی با کار آشنا شد. هر روز او بعد از رفتن به مدرسه، در کارگاه قالی بافی مشغول به کار می شد. او راه های رسیدن به تعالی را پیمود و به سربازان عاشق امام زمان f پیوست و لباس پر قداست پرستاری را به تن کرد و در قسمت های مختلف سپاه خدمت کرد و بعد از آن به سپاه آذربایجان رفت و به جهاد سازندگی قلعه ضیاءالدین مأمور شد تا برای مردمی که سال های طولانی حاکمیت فقر و جهل و ذلت را تجربه کرده بودند، مرحمی باشد. او صمیمانه به مردم خدمت می کرد و مردم نیز عاشقانه دوستش داشتند. قربانعلی، ماندن در شهر و دوری از جبهه را تحمل نمی کرد. در آبان ماه سال 61 برای تحقق تنها آرزویش، راهی جبهه شد. در مرحله مقدماتی عملیات والفجر مقدماتی از تیم تدارکات تیپ 3 لشکر 31 عاشورا بود. در عملیات والفجر یک مسئول تدارکات لشکر عاشورا شد و در این عملیات به شهادت رسید.

  وصیت نامه
اما آن جبهه و برداشتی که تاکنون از جبهه داشتم، خیلی خلاصه بیان می کنم. جبهه دانشگاهی ست که با قلم گلوله و با رنگ خون و در سرزمین کربلا ترسیم و نقش بسته است و مکانی ست مقدس و محل قطع و بریدگی از تمام وابستگی های دنیاست و تنها وابستگی و عشق به خداست و تمامی کارها به خاطر خدا و در جهت لقاءالله. محل امتحان و آزمایش ما انسان های خطاکار توسط خداوند متعال است که إن شاءالله بتوانیم از این امتحان روسیاه بیرون نیاییم.
چون بدون زیارت و با آرزوی زیارت کربلا از این دنیا می روم، خواهش می کنم که إن شاءالله بعد از آزادی کربلا عکس مرا به عنوان زائر امام حسین gبزرگ آموزگار شهادت، به کربلا برده و در زیر پای امام g نصب نمایید و در زیرش جمله « با آرزوی زیارت تو شهید شدم یا حسین » را بنویسید.
قربانعلی شرف خانلو


راه های ارتباطی با هیأت رهروان سیدالشهداء g


اراک، خیابان شهید سعید ادبجو، روبروی پمپ بنزین، بن بست شهید محمدی هیأت رهروان سیدالشهداءg

  info@mahfelezekr.ir

  1979 3412 086

   کانال هیأت رهروان سیداالشهداءg در پیام رسان سروش  منتظر پیام های شما هستیم.