ویژه برنامه گرامیداشت مقام شامخ مالک اشتر ولایت - سردار حاج قاسم سلیمانی


ویژه برنامه گرامیداشت مقام شامخ مالک اشتر ولایت - سردار حاج قاسم سلیمانی
1398/10/13

  اعلام برنامه

ساعت 17:35) اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء
ساعت 18:15) تلاوت یک صفحه از قرآن کریم همراه با ترجمه
ساعت 1۸:20) جمع خوانی دعای فرج
ساعت 18:35) مداحی توسط استاد خاتمی نژاد
ساعت 19:05) قرائت دل وشته ای با محوریت شهادت سردار سلیمانی
ساعت 19:20) اتمام مراسم و پذیرایی


ویژه برنامه شهادت سردار سلیمانی

بسم رب الشهدا و الصدیقین
✔️پرده اول) غروب پنج شنبه است. دور هم نشسته ایم و درباره کارها سخن می گوییم. راستش را بخواهید کارها خوب پیش نمی رود. هرچه پیش تر می رویم کمتر نتیجه می گیریم. یک جای کارمان لنگ می زند. نمی دانم اخلاص، صبر، پشتکار یا معجونی از همه این ابزارهای مهم برای پیروزی در جنگ این روزها ... جلسه که تمام می شود، همه می روند سیِ خودشان و من همچنان در فکر ناکامی و نرسیدن های این چند وقت اخیر. کجای کارمان ایراد دارد که؟
✔️پرده دوم) اخبار دارد از اوضاع عراق می گوید و پس لرزه های حمله شیطان بزرگ به حشد الشعبی. مردم عراق هم به سبک تسخیر لانه جاسوسی، می روند تا لابد زهر چشمی به آمریکایی ها نشان دهند. این که آخر این ماجراها به کجا ختم می شود را نمی دانم، اما یقین دارم سال 2020 آبستن رخدادهای عجیب و تکان دهنده ای است که تصورش از ذهن ما خارج است.

✔️پرده سوم) صبح آخرین جمعه پیش از ایام فاطمیه است که از طریق فضای مجازی، تصویر سردار سلیمانی را در کنار آقا می بینیم و بعد هم پیام تسلیت دوستی که شهادت «سردار» را تبریک و تسلیت گفته ... بهت زده، اطرافم را نگاه می کنم. باورش قدری سخت است، اما وقتی بیشتر تحقیق می کنم می بینم روایت دوستم، حقیقت دارد و حاج قاسم محبوب دل های ایرانی ها در شب زیارتی اباعبدالله علیه السلام، پر کشید و آسمانی شد. خبری کوتاه و جانسوز که همه معادلات چند روزه ام را به هم ریخت ... .
✔️پرده چهارم) فضای مجازی پر شده از خبرها و تصاویر ریز و درشت از شهادت ذوالفقار سید علی. این روزها به هر خبر خوب و بدی فکر می کردم جز شهادت حاج قاسم. روی پا بند نیستم، به سبک سال هایی که در مسجد، شاگردی می کردم می دانم بهترین پناهگاه این لحظه های تلخ و سخت، جایی نیست جز مزار شهدا. به دوستان پیام می دهم که هرکس دلتنگ شهداست بسم الله.
دقایقی از ساعت 9 صبح گذشته که خودم را در کنار مزار شهدای مدافع حرم می بینم. کمی بعد به مزار تک تک شهدای مسجد، سر زدم و خجالت زده، فقط نام شهدای مسجد را می دیدم و عبور می کردم. راستش را بخواهید جای ماندن نبود. چون این بار، حجم روسیاهی ام از بارهای زمین مانده، کم لطفی ها در حق شهدا، کسالت در عبادت و گناه های ریز و درشت، بیشتر از آن است که حتی از شهدا بخواهم که حلالم کنند و در حقم دعا کنند.
✔️پرده پنجم) در بیشتر اوقاتی که امروز در مزار شهدا بودم برای خودم گریه کردم، چون بر این باور بودم که سردار محبوب مان که دنیایی را با شهادتش تکان داد، حالا مهمان بزم «عند ربهم یرزقون» شد. بیشتر برای خودم گریستم که زنجیرهای تعلق و منیّت، آنچنان زمین گیرم کرده که فاصله ام با آرمان های شهدا را بیشتر و بیشتر کرده است. شما را نمی دانم اما من امروز خیلی برای خود بی وفا و فراموش کارم گریه کردم.
✔️پرده ششم) وقتی مردم بسیاری از شهرهای کشورمان، پرشورتر از راهپیمایی 22 بهمن به خیابان می آیند
▪️وقتی CNN می نویسد ضامن نارنجک خاورمیانه کشیده شد ...
▪️وقتی مردم کشمیر در پی شهادت سردار سلیمانی، فریاد سر می دهند ...
▪️وقتی آمریکا از دیپلمات ها و شهروندانش خواسته فورا عراق را ترک کنند ...
▪️وقتی مردم در نماز جمعه کربلا یکصدا فریاد کلا کلا آمریکا سر می دهند ...
▪️وقتی لس آنجلس تایمز معتقد است ترور سردار ما بزرگ ترین قمار ترامپ است ...
▪️وقتی رادیو RTL فرانسه می گوید تاریخ، شاید از این روز به عنوان لحظه دگرگونی یاد کند ...

سخنران: آقای استاد خاتمی نژاد


عکس هایی از محفل

راه های ارتباطی با هیأت رهروان سیدالشهداء g


اراک، ابتدای خیابان دانشگاه، روبروی مصلای بیت المقدس، خیابان شهید مدرس، مسجد حضرت رسولa

  info@mahfelezekr.ir

  9541 630 0918

   کانال هیأت رهروان سیداالشهداءg در پیام رسان سروش  منتظر پیام های شما هستیم.