چهارمین محفل ماه جمادی الاول در ایام فاطمیه


چهارمین محفل ماه جمادی الاول در ایام فاطمیه
1395/11/28

  اعلام برنامه

ساعت ۱۸:۳۰) اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء
ساعت.۱۸:۵۰) قرائت زیارت عاشورا
ساعت۱۹:۱۳) قرائت بخشی از زندگینامه “شهید حمیدرضا انصاری” و تقدیم ثواب مجلس به روح ایشان
ساعت ۱۹:۳۰) پخش نماهنگ
ساعت ۱۹:۳۵) جمع خوانی دعای وحدت توسط همه حضار به منظور ایجاد وحدت و همدلی و از بین بردن نفاق و تفرقه
ساعت ۱۹:۳۷) سخنرانی جناب آقای دکتر عبداللهی در رابطه با شخصیت حضرت زهرا B


۱۱ نکته مهم از سخنرانی ایراد شده

* یهودیان از انبیاء خود شنیده بودند که پیامبر آخر الزمان در حجاز ظهور خواهد کرد لذا سه طایفه بزرگ آن ها در اطراف مدینه ، در مناطق خوش آب و هوای حجاز ساکن شدند.
*پیامبرa به یهودیان گفتند شما به ما کاری نداشته باشید ما هم با شما مقابله نمی کنیم ؛ اما آنها پیمان شکستند و با منافقان و مخالفان همدست شدند تا پیامبرa را از مدینه خارج کنند. (سوره منافقون / آیه ۸)
*اساس جنگ ها در اسلام شکستن عهد و پیمان است و وقتی پیامبرa قصد کرد با یهودیان منطقه خیبر با تاکتیک های نظامی مقابله کند، یهودیان منطقه فدک احساس خطر کردند و باغ ها و زمین های خود را به پیامبرa واگذار کردند و صلح مجدد بستند.
*برخلاف دیگر غنیمت های جنگی تمام این غنیمت ها به پیامبرa تعلق داشت. (سوره حشر/ آیه ۶) ، و پیامبرa پس از نزول آیه ۲۶ سوره إسراء باغ فدک را به حضرت زهرا B بخشید.
* ۱۰ روز بعد رحلت رسول اکرمa ابوبکر کاردانان حضرت زهرا B را از باغ اخراج کرد ، دشمنان می دانستند اگر نیروی فرهنگی قوه ی اقتصادی هم داشته باشد ، خدیجه دومی تکرار خواهد شد.
* پیامبرa را دو چیز در اسلام پیش برد : یکی شمشیر حضرت علی g و دیگری اموال حضرت خدیجهB ؛ لذا دشمنان با آگاهی از قدرت معنوی بالای ایشان و ترس از پشتوانه اقتصادی ، باغ فدک را آنچه که خدا به آن امر کرده را غصب کردند.
*خطبه فدکیه حضرت حضرت زهرا B تنها بهانه ای بود برای افراد غاصب حکومت ، در این خطبه تنها اشاراتی به فدک شده است.
*حضرت زهرا B تنها درآمد یکسال خود را از باغ برداشت می کرد و باقی را میان فقرا تقسیم می کردند .
*راوی این خطبه حضرت زینب B است که در آن زمان تنها ۴ یا ۵ ساله بوده است که این امر مهم را بر عهده داشتند و فرمودند مادرم با سه ویژگی برای خواندن خطبه به مسجد رفتند.
*۱- لافت بخمارها ؛ مادرم خمار پوشید ، روسری بلندی که تا شانه را می پوشاند.
۲- وشتملت به جلبابها ؛ جلباب پوشید که لباس بلند و گشادی است مثل چادر عربی.
۳- و جاءت فی لمه من حفظتها و نساء اهلها ؛ در جمعی از زنان آمد.
*حضرت هنگام رفتن به مسجد چادرشان به زمین کشیده می شد ،که دو معنا برای آن ذکر کرده اند:
۱- کنایه از شدت عفاف و حجاب
۲- در معنای خمیدگی کمر حضرت زهرا B که بعد از هجوم به خانه بوده است .

سخنران: آقای دکتر عبداللهی

دریافت فایل صوتی سخنرانی

شهید حمید رضا انصاری

  زندگی نامه
سردار شهید «حمیدرضا انصاری»، ستاره ای از ستارگان آسمان شهادت بود که در یکم مرداد ماه ۱۳۴۸ در شهر اراک طلوع و پس از پایان تحصیلات متوسطه در دو رشته جغرافیا و علوم استراتژیک مدرک کارشناسی ارشد را کسب و در جریان کسب این مدارج به زبان های عربی و انگلیسی و اسپانیایی مسلط گردید.
در جریان انقلاب اسلامی حضوری فعال داشت و از سال ۱۳۶۵ تا پایان دفاع مقدس یعنی در سن ۱۷ سالگی در حالیکه از شاگردان مدرسه عشق و ایثار بسیج بود با لبیک به ندای یاری رهبر عزیزش، به جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافت.
سردار گمنام سرزمین لاله ها، پس از دوران دفاع مقدس، در زمینه های فرهنگی در سنگر بسیج مسجد به مبارزه و جهاد اکبر ادامه داد تا اینکه بصیرت عارفانه، وی را به جبهه دفاع از حرم آل لله رهنمون شد.
در خاطره ای به نقل از یکی از اقوام شهید گفته می شود، در سال های جنگ بوسنی هرزگوین، شهید انصاری مشغول گذراندن یک دوره تخصصی بوده و داوطلب حضور در جبهه مقابله با صرب های متجاوز می شود؛ اما استاد وی مانع رفتنش شده و به او می گوید تو باید خود را برای مبارزه مهمتری آماده کنی و او را تشویق به یادگیری زبان می کند.
سرانجام دوره ای فرا می رسد که قرار است درخشندگی ستاره شهر افزون شود و آن زمانی است که به عنوان مدافع حرم آل الله به سوریه عزیمت می کند.
وی مدت ها بود در جبهه نبرد با دشمنان، جهادی مخلصانه داشت و بالاخره در حالی که دلتنگ برادر و دوستان شهیدش محمد جعفر انصاری، مجتبی اکبرزاده و نبی الله آقامحمدی بود، در۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۴ در جنوب سوریه به قافله شهدا پیوست.
یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

  وصیت نامه
بسم الله الرحمن الرحیم
از همه دوستان و آشنایان درخواست حلالیت دارم و امیدوارم بنده حقیر را عفو نمایید. در نماز شب همیشه برای آن هایی که تقصیری از ناحیه من متوجه آنان شده است، دعا کرده ام. خداوند ان شاء الله مرا ببخشد. هر کس خواست خداوند را خشنود نماید مرا عفو نماید تا خداوند نیز جبران نماید…
بهترین روزهای زندگی من زمانی بود که در جبهه و پس از آن در مناطق عملیاتی بودم. بعد از آن هم بهترین اوقات را در مسجد سپری نمودم هرچند آدم موفقی نبودم؛ ولی خدا را شکر می کنم اندوخته مالی از این دوران برداشت نکردم و همیشه به فکر پیشرفت دیگران بوده ام.
در مسجد همیشه سعی داشتم سنگری خوب با رزمندگانی مقاوم، آماده دفاع از انقلاب و اسلام مهیا نمایم و امیدوارم همه افراد، قصورات حقیر را ببخشند و برایم دعای خیر نمایند.
1 ) همه را سفارش به نماز و معنویت و پیروی از حق و دفاع از انقلاب اسلامی و پیروی محض از ولایت فقیه می نمایم.
2 ) سلام مرا به رهبر عزیزم برسانید و به ایشان عرض کنید، فلانی رزمنده کوچکی برای شما بود و دلش می خواست کاری کند.
3 ) به عزیزانی که توفیق جهاد در راه خدا نصیبشان می شود التماس می کنم که در صحنه های نبرد مرا هم یاد کنند.
به عزیزانی که ظهور را درک می کنند و توفیق دیدار حضرت ولی عصرf نصیبشان می شود ملتسمانه عرض می کنم که سلام مرا به آن حضرت برسانند…
آرزو دارم آن حضرت روحی له الفداء وقتی از کنار قبرستان می گذرند، فاتحه ای نثار اهل قبور نمایند، شاید حقیر هم مشمول آن رحمت قرار گیرم.
مرگ دست خداست همه روزی می آیند و روزی می روند خوشا به حال آنانکه با شهادت در راه خدا به جوار رحمت حق می پیوندند.
امیدوارم همسر و فرزندانم حجاب و عفاف را سرلوحه زندگی قرار داده و باعث سرافرازی دین و نظام مقدس جمهوری اسلامی شوند.
به فرزندانم صبر و صراط مستقیم را که همانا پاکدامنی و پیروی از حضرت زهراB است توصیه می کنم و از آنها می خواهم گوش به فرمان مادر باشند و در راه ولایت در همه صحنه های دفاع از اسلام و انقلاب حاضر شوند.
لذت غلامی و نوکری خانم حضرت رقیه B و حضرت زینبB کم گیر می آید. امیدوارم این بزرگواران این قلیل خدمت را از من قبول نمایند. هر چند بیش از هفتاد و پنج روز است که اینجا هستم و خانواده ام را ندیده ام، اما می دانم افراد بسیاری وضعشان از من بدتر است و مدت هاست نتوانسته اند حتی به منزل تلفن بزنند… بنابراین از خدا می خواهم به همه این نیروهای مدافع حرم، پیروزی عنایت نماید ان شاء الله…


عکس هایی از محفل

راه های ارتباطی با هیأت رهروان سیدالشهداء g


اراک، خیابان شهید سعید ادبجو، روبروی پمپ بنزین، بن بست شهید محمدی هیأت رهروان سیدالشهداءg

  info@mahfelezekr.ir

  1979 3412 086

   کانال هیأت رهروان سیداالشهداءg در پیام رسان سروش  منتظر پیام های شما هستیم.