سومین محفل ماه جمادی الاول در ایام فاطمیه،شام شهادت حضرت زهرا B


سومین محفل ماه جمادی الاول در ایام فاطمیه،شام شهادت حضرت زهرا B
1395/11/23

  اعلام برنامه

ساعت 18:30) اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء
ساعت.18:50) قرائت زیارت عاشورا
ساعت19:13) قرائت بخشی از زندگینامه “شهید محسن فرهادی” و تقدیم ثواب مجلس به روح ایشان
ساعت 19:30) پخش نماهنگ
ساعت 19:35) جمع خوانی دعای وحدت توسط همه حضار به منظور ایجاد وحدت و همدلی و از بین بردن نفاق و تفرقه
ساعت 19:37) سخنرانی جناب آقای دکتر عبداللهی در رابطه با شخصیت حضرت زهرا B
ساعت 20:00) عزاداری و مداحی توسط برادر حامد صفری


شخصیت حضرت زهرا B

درباره شهادت حضرت زهرا B روایات، از یک هفته تا شش ماه بعد از شهادت پیامبر a، مختلف است.
در محل قبر و تعداد فرزندان حضرت زهرا Bا، نیز بسیار خفا وجود دارد. لذا در روایات، ایشان را به لیله القدر تشبیه می کنند. زیرا شب قدر نیز، در هاله ای از ابهام است.
در حدیث قدسی داریم که خداوند خطاب به پیامبر a و امیرالمؤمنین g می فرماید: « اگر فاطمه نبود، من هیچکدام از شما را خلق نمی کردم.» از این حدیث، بالاتر بودن منزلت حضرت زهرا B، برداشت نمی شود. بلکه شاید منظور این باشد که رسالت پیامبر a، بدون وصایت حضرت علی g و امامت فرزندان حضرت زهرا B، راه به جایی نمی برد.
حضرت امام خمینی درباره شخصیت حضرت زهرا Bمی فرمایند:« او کسی بود که اگر مرد بود، جای رسول الله a بود.»
از نظر حضرت امام خمینی شاید بزرگترین فضیلت حضرت زهرا B در بین فضایلی که در روایات برای ایشان نقل شده، این است که جبرئیل بر ایشان نازل می شد.
حضرت زهرا B، سخنان جبرئیل را به خاطر می سپرد و برای حضرت علی g نقل می فرمود و ایشان نیز آن سخنان را ثبت می کرد. مجموعه این سخنان ثبت شده، در کتاب “مصحف فاطمه B” گردآوری شد. این کتاب، یکی از منابع علمی ائمه b، به شمار می رفت.
مزد رسالت پیامبرa، مهربانی با نزدیکان قرار گرفت. از کلمه “قربی”در آیه 26 سوره إسرا، که به پیامبر a فرمان داه شد که فدک را به دخترشان واگذار کنند، این طور بر می آید که خداوند مزد رسالت رسول الله a را در نیکی به حضرت زهرا B قرار داد.
رسول خدا a به سلمان فرمود:« سلمان، محبت و مودت نسبت به دخترم فاطمه، صد جا به کار می آید. آسان ترین این صد جا، هنگام جان دادن، هنگام در قبر گذاشتن، هنگام سنجش اعمال، هنگام عبور از پل صراط و … می باشد.»
عدد صد، گاهی در روایت، رمز کثرت و مبالغه است.
شخصی به امام صادق g گفت: «آقا من از لحظه در قبر گذاشته شدن خیلی می ترسم، چه کنم؟ ایشان فرمودند: زیارت عاشورا بخوان. آن شخص ارتباط زیارت عاشورا و قبر را پرسید. امام فرمودند: شما در زیارت عاشورا می خوانید: “وارزقنی شفاعه الحسین یوم الورود…” یوم الورود همان لحظه ورود به عالم برزخ و قبر می باشد.
امیرالمؤمنین g فرمودند:« رسول خداa فرمودند که امیدوارکننده ترین آیه قرآن ، آیه 114 سوره هود می باشد که إن الحسنات یذهبن السیئات …» که منظور از حسنات همان نماز است که در ابتدای آیه به آن اشاره شده است.
طبق آیات قرآن بعضی از گناهان نیز، اعمال نیک را نابود می سازد. مانند شرک یا بی حرمتی به رسول خداa
بر اساس آیات قرآن، همه ما وارد جهنم خواهیم شد، سپس بندگان خوب نجات خواهند یافت.
در روایات آمده است که حضرت زهرا B در بهشت چادری پهن می کند که روی صراط را می گیرد. سپس خطاب می آید که : «ای دوستداران فاطمه، متمسک بشوید به ریشه های چادر فاطمه و خود را نجات دهید…»

سخنران: آقای دکتر عبداللهی

دریافت فایل صوتی سخنرانی

شهید محسن فرهادی

  زندگی نامه
نام پدر: شمس الله
متولد: 1340
محل تولد: اراک
تاریخ شهادت: 23/11/1359
محل شهادت: منطقه غرب کشور
محل خاکسپاری: گلزار شهدای اراک
فعالیتهای مهم شهید
الف) فعالیتهای مهم عبادی و معنوی شهید:(نماز شب، تلاوت قرآن ، دعا، ذکر، شرکت در مراسم سوگواری ، روزه، حج…
با وجودی که دوران نوجوانی و تقریبا جوانی شهید در دوران طاغوت بوده ولی بسیار مقید به انجام فرائض دینی مانند نماز و روزه و شرکت در مراسم سوگواری بوده و بعد از انقلاب هم نماز شب می خوانده بطوری که دوستانش نیز تعریف کرده اند.
ب) فعالیتهای مهم سیاسی، اجتماعی شهید:(انجمن های اسلامی، ستادهای نمازجمعه، شرکت در تظاهرات ، پخش اعلامیه، شرکت در تأسیس موسسات خیریه و صندوق قرض الحسنه ، شورای محل و…
در زمان رژیم طاغوت در مسجد جلالی فعالیت و تبلیغات اسلامی داشت شرکت در تظاهرات و راهپیماییهای دوران انقلاب و پایین آوردن مجسمه شاه ملعون ، درست کردن مواد منفجره در منزل ، شعار نویسی روی دیوارها در شبها ، عضویت در انجمن اسلامی دانش آموزی، عضویت در ستاد مبارزه با مواد مخدر ، عضو کمیته مسجد جلالی
ج) فعالیتهای مهم علمی، فرهنگی و هنری شهید(تالیف ، تدریس، شعر، مداحی،طراحی، خطاطی، فیلمنامه نویسی،تشکیل کلاس عقیدتی ، آموزش قرآن ، احکم مداحی و…
به دلیل شغل پدر (نقاش فرش) دراین کار بسیار مهارت داشت و به پدر بسیار کمک می کرد.

  وصیت نامه
بسم الله الرحمن الرحيم
إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الَّذينَ يُقاتِلونَ في سَبيلِهِ صَفًّا كَأَنَّهُم بُنيانٌ مَرصوصٌ﴿۴﴾ (سوره مبارکه الصف)
خداوند دوستدار جنگاورانی است که در راه او صف بسته و چون دژ نفوذ ناپذیری، در راه او نبرد می کنند.
با درود و سلام بر امام امت خمينى بت شكن. اميد امام و امت آيت اله منتظرى و درود سلام بر ملت رزمنده و شهيد پرور مسلمان ايران.
اكنون كه به يارى حق به جبهه حق و باطل مى رويم تا دركوبنده كفر باشيم، کفری که بواسطه صدامیان بر ملتى آزاده مى خواهد تحميل شود، و چون ملتى كه آزاد مى شود نمى تواند تحمل کفر کند در درونش انفجار روى مى دهد كه اين انفجار باعث مى شود كفر را بيرون راند. مى بينيم در اين لحظات حساس كه ملت ايران عليه رژيم اشغالگر بعث عراق مى جنگند و شهيد مى شوند اين گروهكهاى داخلى در خط آمريكا چه غوغاهايى بپا مى كنند و هر روز سعى در اين دارند كه اين انقلاب اسلامى كه خون بهاى هفتاد هزار شهيد و صد هزار معلول است لكه دار نمايند. ولی بايد گفت كه كور خوانده اند مگر مى توانند اين كار را بكنند زيرا دشمنان ما از كوران و احمقانند و نمى فهمند كه اين انقلاب كه رهبرش امام خمينى نائب امام زمان است و اگر اين‌گروهكها مى فهميدند كه ولايت فقيه چيست خيلى كار آسانتر مى شد ولى ما اين را مى دانيم كه اينها مى دانند و خود را به نادانى مى زنند و اينان همان كافرانند يعنى پوشيدن حق آرى برادران و خواهران يك لحظه از وقت خودتان را به هدر ندهيد و اين گروهكها را تا مى توانيد تحليل كنيد براى ديگران كه خط آنها بيشتر نمايان شود و غافل نشويد و يك لحظه از مبارزه بر عليه آنها روى گردان نشويد.
يك نصيحت برادرانه به كسانى دارم كه دنبال مال دنيا مى باشند اين مال دنيا براى شما چكار مى كند آيا وقتى شما را در گور به خاك مى سپارند چيزى هم بجز يك مقدار پارچه سفيد با خود مى بريد پس بخود آييد و به ضعيفان انفاق كنيد اين قدر مال دنيا دوست نباشيد به فكر آخرت باشيد براى آخرت خودتان ثواب اخروى جمع كنيد كه زندگى جاويد در آن دنيا خواهد بود.
کاری کنید كه در آن دنيا روسفيد باشيد پيش خداوند و رسول خدا والسلام.
سلام و درود خدا بر تو باد اى پدرم اى پدرى كه شبانه روزى دستت از كار نمى افتد و چشمانت يك لحظه روى هم نمى رود و مادام به مغزت فشار مى آورى كه از اين كار بتوانى خانواده‌اى را سير نگه دارى اى پدر زحمتكشم اى كه از هر چيز برايم عزيزتر بودى من مى دانم كه تو الان در چه حالى هستى مى دانم كه تو استوار به كارت ادامه مى دهى و امروز از روزهاى قبل استوارترى مى دانى چرا ؟ براى اينكه پسرت عروسى كرده با چه كسى با شهادت بهترين انتخاب لذت و خوشبختى يك انسان مسلمان است آرى شماها جشن براى عروسى من بايد يادتان نرود و هميشه پيرو واقعى خط امام باشيد و با اين كارتان توى دهن ضد انقلابيون بزنيد اگر از من خطايى ديدى به بزرگى خودت من را ببخش آنكه در آن دنيا منتظر توست محسن است .
و اى مادرم كه هميشه مرا نصيحت مى كردى و چه خوب بود آن نصيحتهاى تو كه من را به اين جا كشانيد و من از خداوند مى خواهم كه تو را همنشين هم اسمت بکند و راستى مادر يادت نرود آنروزى را كه گفتم لباس مشكى نپوشى ولى اين را مى دانم كه جلوى گريه ات را نمى توانم بگيرم پس برايم گريه كن، نه گریه غم، گریه شوق گریه خوشحالى که من شاهد این صحنه ها هستم.
اى مادري كه يك لحظه از نصيحت كردن من دست بر نمى داشتى و هميشه بهترين راه را براى من بازگو مى كردى و میگفتی تو هم مثل پسران دیگر مردم برايم هستى يعنى اينكه كسانيكه شهيد مى شوند مثل پسر تو هستند و اين نصيحت را هم من مى كنم كه از نصيحت كردن ديگران غفلت مورز -دوستار تو محسن .
حسين برادرم سلام من الان مى دانم كه تو در فكرى عميق فرو رفتى و مى دانم فكرت چيست پس معطل نشو برو لباس من را بردار و به تن بپوش و اسلحه به دست بگير و به جنگ با كفار برو البته از تو مى خواهم كه جنگ سیاسی را يادت نرود و سعى كن جاى من را در خانه پر كنى و به مادر و پدرم دلدارى دهى و به تو نصيحت مى كنم كه راه شهيدان اسلام را بر گزينى.
آنكه هميشه در فكر توست محسن.
و تو اى خواهرم سعى كن هميشه در زندگى روى پاى خود بايستى و تنها از خدا يارى بخواهى و فكرت هميشه پيش او الله باشد و در زندگى همچون هم اسمت باشى و چون زينب كبرى كارى زينبى كنى و ادامه دهنده راه حسين (ع) باشى اميدوارم من را ببخشى و از خدا توفيق پيروزى شما را بر دشمنان اسلام دارم و از تو مى خواهم با مادرم بيشتر صحبت كنى و او را دلدارى دهى محسن.
ودر آخر به فائزه بگوييد داداش محسنش شهيد شد و او را به جاى من ببوسيد.
ودر پايان از برادران و خواهران از دوستان و آشنايان طلب بخشش مى طلبم.
و در آخر وصیتنامه خود چند جمله کوچک را ذکر میکنم.
آن چند جلد کتابی را که دارم به برادر و خواهرم و ادامه دهندگان راه حسین (ع) می بخشم.
در روی کفن من آرم سپاه باشد و در روی سنگ قبرم هم همینطور در صورت بودن جسدم.
از برادران وخواهرانم میخواهم که پیرو واقعی خط امام باشند.
والسلام
وصیت نامه پاسدار محسن فرهادی
15/11/59


عکس هایی از محفل

راه های ارتباطی با هیأت رهروان سیدالشهداء g


اراک، خیابان شهید سعید ادبجو، روبروی پمپ بنزین، بن بست شهید محمدی هیأت رهروان سیدالشهداءg

  info@mahfelezekr.ir

  1979 3412 086

   کانال هیأت رهروان سیداالشهداءg در پیام رسان سروش  منتظر پیام های شما هستیم.