دومین محفل ماه مبارک رمضان


دومین محفل ماه مبارک رمضان
1396/3/10

  اعلام برنامه

ساعت 19:25 الی 19:30) تلاوت یک صفحه از قرآن کریم همراه ترجمه توسط آقای ساربانی
ساعت 19:31 الی 20:36) سخنرانی حاج آقا حقدادی با موضوع "توحید در اندیشه امامین انقلاب اسلامی"
ساعت 20:40 ) اذان توسط آقای صفری
ساعت 20:44 الی 21:05) اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء توسط حاج آقا حقدادی
ساعت 21:00) اتمام مراسم و افطار روزه داران


توحید در اندیشه امامین انقلاب اسلامی

* انقلاب اسلامی محصول اسلام انقلابی است.
* در مسیر انقلاب، این جهل و کفر و طواغیت هستند که کوتاه می آیند. برای مثال در گذشته با تشیع مخالف بودند. اکنون که نمی توانند تشیع را انکار کنند، شیعه انگلیسی را مطرح کرده اند.
* اسلام رحمانی و اسلام تکفیری نیز از جمله بدعت هایی است که در مقابل اسلام ناب محمدی توسط جبهه باطل گذاشته می شود.
* اسلام اعتباری یعنی این که یک ماهیت و واقعیت واحدی وجود ندارد و همان چیزی که انسان به آن اعتبار می کند، درست است. اسلام اعتباری مصداق آیه "نؤمن ببعض و نکفر ببعض" است. این اسلام این طور است که یک زمان انقلاب کردن را می پسندد و یک برهه دیگر از زمان، گفتگوی تمدن ها را ...
* اگر هدف از انقلاب، صرفا حل مسائل اقتصادی بود، ایستادن در جلوی گلوله ها و جان دادن ها بی معنی بود.
* قضیه آب و برق مجانی اولین بار در 8 اسفند 1357 در روزنامه کیهان، توسط امیرعباس انتظام، سخنگوی دولت موقت (دولت دکتر بازرگان) این طور مطرح شد که: « برای کم درآمدها آب و برق مجانی می شود.»
* فردای آن روز امام قبل از رفتن به قم، یک پیام چهارده ماده ای اعلام کردند که در صفحه 262 جلد ششم صحیفه امام آورده شده است:
« من به دولت درباره مجانی کردن آب و برق و بعضی چیزهای دیگر فعلا برای طبقات کم بضاعتی که در اثر تبعیضات خانمان برانداز رژیم شاهنشاهی دچار محرومیت شده اند و با برپایی حکومت اسلامی به امید خدا این محرومیت ها برطرف خواهد شد، سفارش اکید نمودم که عمل خواهد شد، دولت عمل خواهد کرد.»
* امام در بدو ورود خود به قم در 10 اسفند1357 در سخنرانی خود در مدرسه فیضیه فرمودند:« ما علاوه بر این که زندگی مادی شما را می خواهیم مرفه بشود، زندگی معنوی شما را هم می خواهیم مرفه بشود. شما به معنویات احتیاج دارید. معنویت ما را بردند این ها. دلخوش نباشید که مسکن فقط می سازیم. آب و برق را مجانی می کنیم برای طبقه مستمند، اتوبوس را مجانی می کنیم برای طبقه مستمند. دلخوش به این مقدار نباشید. معنویات شما را، روحیات شما را عظمت می دهیم. شما را به مقام انسانیت می رسانیم.»
* امام u در 11 اسفند در کتابخانه مدرسه فیضیه، در پاسخ به خبرنگار روزنامه اطلاعات فرمودند: «هر چه زودتر باید مشکل مسکن برای بی خانمان ها و فقرای ایران حل گردد و برای هر خانواده مسکن مورد نیازشان تأمین شود. آب و برق برای فقرا و بی بضاعت ها باید مجانی گردد و به نظر من بیشتر انقلابیون واقعی یعنی آنها که نیروی عظیم و کوبنده این انقلاب بودند، مردم غیر مرفه بودند. کسانی که بیشترین کشته ها را دادند و با نیروی ایمان واقعی و اعتقاد راسخ باعث پیروزی انقلاب شدند. همان کسانی بودند که به هیچ وجه اشرافی و مرفه نبودند و از طبقه پابرهنه بودند.[صحیفه امام، جلد شش، صفحه297]
* نظام یعنی کیفیت تنظیم، سازماندهی و اداره امور اجتماعی و سیاسی و اقتصادی و...

* خط مشی هایی که در مسیر تحقق هدفی اتفاق می افتد را سیاست گذاری می گویند.

* نظام های غیر دینی شامل نظام های فردی( استبدادی یا مشروطه) و نظام غیر دینی مردم سالاری می شود.

* نظام های دینی شامل نظام با رهبری منسوب (یا پیغمبر یا امام معصوم و یا ولی فقیه) و نظام با رهبری غیر منسوب (مثل خلافت) و نوع دیگری از نظام دینی غیر منسوب به روش پادشاهی است.

* سیاست در معنای عام به معنی اداره و سرپرستی نظری و عملی مجموعه امور ارتباطی، فرهنگی و اقتصادی در جهت وصول به اهدافی که رشد اجتماعی را محقق می سازد، است.

* شهید حسن باقری از اصحاب نهج البلاغه بودند و جمله ای دارند به این ترتیب که: «باید به خودمان جرئت بدهیم که این شیوه جنگیدن نیست.» مصداق آیه ی شریفه« إن یکن منکم عشرون صابرون یغلبوا مئتین » ، « و إن یکن منکم مئه صابره یغلبوا الفین بإذن الله...».... سخن این شهید عزیز سرنوشت جنگ را عوض کرد و سپس فتح المبین ها اتفاق افتاد.

* بعد از جنگ کسانی که رزمنده بودند کنار گذاشته شدند و دولت سازندگی کسانی را که در طول سالهای دفاع مقدس خارج از کشور تحصیل کرده بودند، به کار گمارد.

* قدم بعدی دولت اسلامی بود که هنوز بعد از چهل سال که از عمر انقلاب می گذرد، محقق نشده است.

سخنران: آقای حقدادی

دریافت فایل صوتی سخنرانی

راه های ارتباطی با هیأت رهروان سیدالشهداء g


اراک، خیابان شهید سعید ادبجو، روبروی پمپ بنزین، بن بست شهید محمدی هیأت رهروان سیدالشهداءg

  info@mahfelezekr.ir

  1979 3412 086

   کانال هیأت رهروان سیداالشهداءg در پیام رسان سروش  منتظر پیام های شما هستیم.