سومین محفل ماه شوال


سومین محفل ماه شوال
1396/4/29

  اعلام برنامه

ساعت19:20 الی 19:29) تلاوت قرآن همراه ترجمه توسط آقای محمودی
ساعت 19:30 الی 19:45) قرائت زیارت عاشورا توسط آقای محمودی
ساعت 19:45 الی 19:53) پخش نماهنگ و وصیتنامه
ساعت 19:53 الی 19:55) جمع خوانی دعای وحدت به منظور ایجاد وحدت و همدلی و از بین بردن نفاق و تفرقه
ساعت 19:56 الی 20:45) سخنرانی آقای مؤذنی با عنوان نفوذ فرهنگی
ساعت 20:45 الی 20:49) تلاوت اذان توسط آقای قاسمی
ساعت 20:50 الی 21:00) اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء توسط آقای مؤذنی
ساعت21:05 الی 21:25 ) مداحی توسط آقای مومنی
ساعت 21:26) پذیرایی


نفوذ فرهنگی

* امام صادق gفرمودند:« به درستی که من از آنچه که در آسمان ها و آنچه که در زمین هست، آگاهم. و از آنچه که در بهشت است و از آنچه که در آتش جهنم است و از آنچه که در گذشته روی داده و آنچه در آینده اتفاق خواهد افتاد تا روز قیامت. سپس سکوت کردند و گفتند که علمش را با نگاه کردن به قرآن، از کتاب خدا گرفتم. من مثل کف دستم به قرآن خدا مسلطم و خداوند می فرماید که قرآن بیان کننده همه چیزها است. » (مناقب ابن شهرآشوب،جلد4،صفحه249)
* امام صادقgمی فرمایند: « اگر شما فقط محاسن کلام ما را به مردم بگویید، مردم به دنبال ما خواهند آمد.»
* بیست هزار روایت پزشکی بهداشتی و تغذیه، غالبا از امام صادق g وجود دارد که حتی درباره واجبات و مستحبات نیز به این اندازه روایت وجود ندارد.
* در روایات داریم که پنیر و گردو هر کدام به تنهایی مرض است و بهتر است در شب خورده شود.
* 99 درصد بیماری های معده، با هاضوم درمان شدنی است.
* امام صادق gدر کتاب توحید مفضل می فرمایند: ای مفضل، اساسی ترین نیاز مادی انسان آب و نان است. بنگر که خداوند چگونه در این دو تدبیر کرده. نیاز انسان به آب بیشتر از نیازش به نان است. زیرا انسان از آب هم برای خوردن و هم برای وضو و غسل و سیراب سازی حیوانات، استفاده می کند. از این رو آب، خرید و فروش نمی شود. شریف ترین نوشیدنی آب است.
* آب را باید مکید نه اینکه نوشید و نباید به یک باره آن را داخل دهان کرد .
* قبل از نوشیدن بسم الله الرحمن الرحیم بگوییم.
* از ظرفی که دهانه تنگ دارد، ننوشیم که عامل کبد چرب و چربی خون است.
* در سه جرعه آب بخورید.
* شب ایستاده ، آب ننوشید چرا که درد بی درمان( مثلا جمع شدن آب دور ناف) می آورد مگر اینکه آن درد بی درمان را خداوند عزوجل شفا دهد.
* ایستاده آب نوشیدن در روز ، غذا را گوارا می کند و در شب، زرداب(صفرا) می آورد.
*کلر زدن به آب که یکی از مراحل تصفیه آب است، موجب زخم معده می شود.
* کلر وایتکس ضعیف شده است.
* در آمریکا از فلوراید به عنوان سم کشاورزی استفاده می کردند که ممنوع شده است.
* به آب های معدنی موجود در بازار، علاوه بر روند تصفیه، فلوراید نیز اضافه می شود.
* اگر سرکه طبیعی انگور به آب بزنند، باعث نابودی کلر می شود.
* ماهی های قرمز عید به خاطر کلر موجود در آب، عمر کوتاهی دارند.
* به جای ماده پک، از کوزه استفاده می شده است که طی چهار روز آب و خاک با هم فعل و انفعالاتی دارند که نتیجه آب زرد رنگ است و روز چهارم، آب سفید و تصفیه می شود. کوزه بعد از چند روز باید با سرکه شسته شود. (هفته ای یک بار)
* آب دستگاه تصفیه باعث تضعیف معده می شود.
* آبی که مورد سفارش اهل بیت است، آب فاطر است. یعنی آب جوشیده ولرم.
* حضرت رسولa فرمودند: بر شما باد به نوشیدن انواع شیر. زیرا شیر گرما را از بدن می زداید، همان گونه که انگشتان دست عرق پیشانی را. پشت انسان را نیرومند و عقل را زیاد می کند. بر بینایی چشم می افزاید، ذهن را تیز می کند و فراموشی را از بین می برد.
* گاوهایی که الآن در گاو داری های ما هستند، گاو تراریخته اسرائیلی است.
* گاو بومی ما شیرش را فقط با دست باید دوشید. گاوی که به چرا رفته و علف خورده است.
* مایه پنیر اصلی، چیزی است که از شیردان بزغاله بیرون آمده باشد.
* پنیر پیتزا پنیر ترش شده تاریخ مصرف گذشته است.
* دوغ تاریخ مصرف گذشته تبدیل به دوغ دو آتیشه نعنایی می شود.
* 14 عدد بادام شب خیسانده شده را پوست گرفته و برای تأمین کلسیم بدن، صبح استفاده شود.
* به جای لبنیات محلی، لبنیات کارخانه ای را به زندگی ما وارد کردند.
* امام صادق gمی فرماید: سرکه قلب را روشن می کند. عقل را استحکام می بخشد. خورش ساختن سرکه شهوت زنا را ریشه کن می کند. هر کس می خواهد گوش هایش و نیز زبان کوچکش نیفتد، هیچ گاه شیرینی نخورد مگر این که پس از آن سرکه قرقره کند.
* برای درمان خروپف، کلم را جوشانده و به آن سرکه بزنند، هرشب قرقره کنند تا برطرف شود.
* حضرت رسول a می فرمایند: خدا و ملائکه خدا صلوات می فرستند بر سفره ای که در آن سرکه و نمک است.
* پایان بردن غذا یا با نمک یا با سرکه باید باشد.

سخنران: آقای مؤذنی

دریافت فایل صوتی سخنرانی

شهید ابوالقاسم ابراهیمی

  زندگی نامه
محل شهادت: شلمچه
تاريخ تولد: ۱۳۴۷
تاريخ شهادت: ۱۳۶۶/۱/۱۲

خاطرات برادر ايثارگر نظامعلي واليبيگي
اينجانب افتخار هم سنگري شهيد عزيزمان ابوالقاسم ابراهيمي را مدت سه ماه در منطقه شلمچه داشتم. اولاّ نماز شب ايشان ترك نمي شد، ثانياً مرتب بعد از صرف هر وعده غذا دعا مي كردند و طلب شهادت از خداوند متعال مي كردند. در تاريخ ۱۳۶۵/۱۲/۱۲ در خط مقدم شلمچه ايشان به سنگر ما آمد و بسيار از زمانه گلايه داشت، هيچ وقت با آن روحيه او را نديده بودم هنگام غروب آفتاب، بلند شد و گفت: وقت نماز مغرب است. خداحافظي كرد و به طرف سنگر خودش حركت نمود. درحالت وضو گرفتن بود كه خمپاره شصت بدون صدا آمد و ايشان به شهادت رسيدند.

  وصیت نامه
اينجانب ابوالقاسم ابراهيمي فرزند محمدابراهيم شماره شناسنامه ۱۴ تاريخ تولد ۱۳۴۷ وصيت نامه خود را آغاز مي كنم. شهادت دريچه ي آزادي من از دنيا و شهادت آرزوي مشتاقان و عاشقان است. اي ملت قهرمان و شهيد پرور من چه مي توانم براي شما بنويسم و من خيلي از آن كوچكتر هستم كه بخواهم به شما توصيه اي بكنم اما با توجه به بار سنگيني كه بر دوش هر رزمنده مي باشد چند نكته را به عنوان وصيت نامه م ينويسم و در مرحله اول من بايد از شما تشكر كنم كه چنين جواناني فداكار و از جان گذشته تربيت كرديد و اين شما بوديد كه ما را در ادامه راه اميد داديد و اكنون اين خونها چه ارزشي دارد كه در راه اسلام، كه راه هستي و راه حسينgاست ريخته شود. اي انقلاب عزيز ما سيرآب شو كه ما جوانان با خون خودمان، آبياريت می كنيم. اي بازوان انقلاب بجوشيد از خون ما و به تداوم اين انقلاب ادامه دهيد.
اي اسلاميان بيدار باشيد و آگاه باشيد كه مبادا صدمه اي بر اين انقلاب كه بهاي خون ميليون ها شهيد است، وارد شود و به ياري امام زمانgپرچم گلگون كفن اسلام را برفراز گيتي استوار سازيد، و اي جوانان نكند كه در رختخواب ذلت بميريد كه حسينgدر ميدان نبرد شهيد شد. اي جوانان مبادا در غفلت بميريد كه عليg در محراب عبادت شهيد شد و مبادا در حال بي تفاوتي بميريد كه علي اكبر حسينgدر راه حسين gشهيد شد. و اي مادران مبادا از رفتن فرزندانتان به جبهه جلوگيري كنيد، كه فردا در محضر خدا نمي توانيد جواب حضرت زينب Bرا بدهيد كه تحمل ۷۲ شهيد را نمود. اي اقوام و خويشان من در شهادت من اشك نريزيد كه اگر واقعا مرا دوست ميداريد، رهرو راهم باشيد و جبهه ها را فراموش نكنيد و با كمك هاي مالي و جاني خود جبهه ها را ياري كنيد. و پشتيبان امام باشيد تا آسيبي به اين مملكت نرسد و رهنمود هاي امام را گوش فرا دهيد. و شهادت بزرگترين فيض الهي مي باشد و من به بهترين آرزوهايم رسيدم و اين قابل درك نيست مگر كساني كه عاشق آن هستند. بر جنازه من گريه نكنيد و اگر گريه مي كنيد صدايتان را بلند نكنيد كه شهيد شدن گريه ندارد بلكه شكست اسلام گريه دارد. و اي پدرم در اين لحظه پرشور زندگي، بياد زحمات شما افتادم و بايد مرا ببخشيد اگر نتوانستم زحمات شما را جبران كنم و اميدوارم كه مرا حلال كني و نيز در آخر پيامي دارم به تو اي خواهرم اميدوارم كه حجابت را حفظ كني كه سنگر شما حجاب است و نيز آمريكا و شوروي از حجاب شما مي هراسند. و نيز پيامي به شما، اي پدرم و برادرانم، اميدوارم كه از اين واقعه ناراحت نباشيد و تا آنجا كه مي توانيد به اين انقلاب و اسلام كمك كنيد و در ضمن وصيت خيلي مهم من اين است كه مبادا از شهادت من سوء استفاده اي بكنيد و بر كسي فخري بفروشيد كه اجر شهيدتان را برده ايد و در ضمن اگر جنازه من به دست شما نرسيد بر سر قبر شهداي شهوه برويد چرا كه همه، فرزندان شما هستند و در ضمن از جانب من از كليه دوستان حلاليت طلبيده، اگر حقي بر من داشتند آن را ادا كنيد. ديگر عرضي ندارم به اميد پيروزي هر چه سريعتر اسلام.


راه های ارتباطی با هیأت رهروان سیدالشهداء g


اراک، خیابان شهید سعید ادبجو، روبروی پمپ بنزین، بن بست شهید محمدی هیأت رهروان سیدالشهداءg

  info@mahfelezekr.ir

  1979 3412 086

   کانال هیأت رهروان سیداالشهداءg در پیام رسان سروش  منتظر پیام های شما هستیم.