دومین محفل ذی القعده


دومین محفل ذی القعده
1396/5/12

  اعلام برنامه

ساعت19:00 الی 19:10) تلاوت قرآن همراه ترجمه توسط آقای امینی
ساعت 19:10 الی 19:28) قرائت دعای توسل توسط آقای امینی
ساعت 19:29 الی 19:41) پخش نماهنگ و وصیتنامه
ساعت 19:41 الی 19:43) جمع خوانی دعای وحدت به منظور ایجاد وحدت و همدلی و از بین بردن نفاق و تفرقه
ساعت 19:44 الی 20:35) سخنرانی آقای مؤذنی با عنوان نفوذ فرهنگی
ساعت 20:35 الی 20:39) تلاوت اذان توسط آقای ساربانی
ساعت 20:40 الی 20:58) اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء توسط آقای مؤذنی
ساعت 20:58 الی 21:09) مولودی خوانی توسط آقای صفری
ساعت21:10 ) پذیرایی


نفوذ فرهنگی

* آیه 73 احزاب : ما امانت خود را بر آسمان ها و زمین عرض کردیم و آنها ابا کردند از گرفتن آن و ترسیدند و انسان آن را تحمل کرد. این انسان، بسیار ظلم کننده و بسیار جاهل است.
* خداوند به واسطه ائمهb، امانت الهی را به انسان می رسد.
* تمام تجلی خداوند در قرآن است و ائمهbترجمان قرآن...
* امام رضا g می فرمایند:« کسی که مرا زیارت کند با وجود این که خانه من دور است، روز قیامت در سه جا نزد او خواهم آمد تا او را از ترس های آن روز رها کنم. جایی که نامه اعمالش را به او می دهند و در صراط و در هنگام سنجش اعمال... »
* روایت از حضرت رسولaاست که می فرمایند:« کسی که چهل صبح اسفند بخورد، حکمت بر زبانش جاری می شود.»
* اسفند یک گیاه سمی است. برای مصرف ابتدا باید یک مالشی به آن داده شود که لایه نازک سمی روی آن از بین برود. سپس باید حداکثر شش بار شسته شود و خشک شود.
* "تغذیه در طب ایرانی اسلامی" نوشته دکتر کردافشان و سایت "طبایع" می توانند در اصلاح تغذیه راهگشا باشند.
* یکی دیگر از موارد نفوذ دشمن، بحث آرد و نان است.
* بحث نان، یک بحث استراتژیک است که در زمان جنگ مورد بسیار مهمی محسوب می شود.
* در هیچ برهه از تاریخ، مردم این قدر نان گندم مصرف نمی کردند.
* نان بلوط داروی اسهال است. که متعلق به منطقه خود می باشد.(شیراز و کهگیلویه و بویر احمد)
* نان هسته خرما متعلق به جنوب کشور بوده است.
* اصل خاصیت نان، در سبوس آن است که درمان بسیاری از بیماری هاست.
* خیلی از سرطان ها و بیماری های کلیه به دلیل حذف آرد سفید است.
* یکی از عوامل بیماری ام اس، نان پختن روی آهن است..
* این که زکات آردی که با آن نان درست می کنند داده شده باشد، نکته مهمی است.
* سالم ترین نان، نانی ست که در خانه پخته شود.
* نان سنگک لاغرکننده است و نان جو چاق کننده...

سخنران: آقای مؤذنی

دریافت فایل صوتی سخنرانی

شهید مرتضی دوست محمدی

  زندگی نامه
محل شهادت: خرمال عراق
تاريخ تولد: ۱۳۴۹
تاريخ شهادت: 1366/12/28

  وصیت نامه
ان الله اشتري من المومنين انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه يقاتلون في سبيل الله…….
عاشقان را سر ژوليده به پيكر عجب است
دادن سر نه عجب، داشتن سر عجب است
به نام الله پاسدار حرمت خون شهيدان و يار و ياور مظلومان و در هم كوبنده ظالمان.
با سلام و درود به پيشگاه مقدس وليعصرg و نائيب بر حقش امام خميني، اين قلب تپنده امت و با سلام و درود به خانواده هاي شهدا، اسراء و مفقودين جنگ تحميلي و باسلام خدمت كليه برادران حزب الله.
شكر و سپاس خداي را كه توفيق يافتم در راه مبارزه حق عليه باطل شركت كنم و آنچه را دادم در طبق اخلاص نهاده، تقديم ايزد منان كنم و آنچه حسين و يارانش و تمام رزمندگان صدر اسلام پروانه وار دور آن مي گشتند، من هم آن را بازيافتم. آري« شهادت ».
زماني فرا رسيد كه رسالت خود را نسبت به خدا و خلق روا نمايم و اميد بر اينكه با توسل به خداوند متعال بتوانيم تمامي دشمنان اسلام و مسلمين را از كشور هاي اسلاميان دور كنيم و اين يكي از وظايف هر مسلمان است.
زماني فرا رسيده است كه با خداي خود ملاقات كنم و به جوششي كه در وجودم ايجاد شده است، خاتمه دهم. من اكنون به سوي سنگر خاكي هم رزمم، به سوي خانه با صفاي جبهه و جنگ پرواز می كنم. تا دشمن بداند هيچ زماني سنگر ها، خالي نخواهد ماند.
شما برادران و تو اي دوست من، خود بهتر می دانيد كه اين انقلاب به چه نحوي با كشته شدن بهترين عزيزانمان به پيروزي رسيده است. نباشد كه خداي ناكرده بي تفاوت بنشينيد. منظورم به كساني است به جبهه نرفته اند و قصد رفتن را نيز ندارند.
اي كساني كه در پشت جبهه ها هستيد، مواظب اعمال، گفتار و كردار خود باشيد. نكند خداي ناكرده به خانواده هاي شهداء و اسراء تهمت بزنيد. زيرا كه فرزندان ايشان براي شما و شرف شما جنگيدن و به شهادت رسيدند. احساس مسئوليت كنيد و بي تفاوت نباشيد. اي عزيزان مبادا در غفلت بميريد كه همانا عليg در محراب عبادت به شهادت رسيد. مبادا بي تفاوت بميريد كه علي اكبر امام حسينgدر راه حسينgو با هدف به شهادت رسيد.
واي مادران مبادا از رفتن فرزندانتان به جبهه ها جلوگيري كنيد كه فردا در محضر خدا نمي توانيد پاسخگوي زينب كبريBباشيد كه او تحمل ۷۲ شهيد را نمود و اگر زينب نبود، خون حسينg پايمال مي شد. واي مادران همه شما مثل مادر وهب جوانان خود را به جبهه هاي نبرد بفرستيد و حتي جسد آن ها را تحويل نگيريد.
و شما اي برادران هيئت علي ابن ابيطالبgبه اين ضد انقلابي ها و منافقين بگوييد كه حزب اللهي ها آناني هستند كه در طول تاريخ حماسه ها آفريدند و گمنام و بي توقع و بي هيچ گونه ادعايي در نبرد حاضر شدند و جان خود را تقديم می كنند. همچنانكه در پشت جبهه ها تا پاسي از شب گذشته، تلاش و كوشش مي كنند، بگوييد حزب اللهی ها آناني هستند كه گوش به فرمان امام هستند و اگر لازم باشد سكوت مي كنند و اگر لازم باشد فرياد می كشند و آناني هستند كه آگاهانه مراقب و پاسدار انقلاب اند و لياقت دارند انقلابي را كه خود آن را بوجود آوردند، حفظ نمايند. و نه تنها هيچ گونه توقعي از انقلاب ندارند بلكه هنوز خودشان را بدهكار به انقلاب مي دانند و هنوز هم وقتي به جبهه ها مي روند از شنيدن نام امام تمام قلبشان به تپش در مي آيد.
برادران مساله مهمتري كه با آن روبرو هستيم پيروي از امام امت و اطاعت بي چون و چرا از ولايت فقيه است زيرا كه او مظهر آزادي و آزادگي، انسانيت، شرف و عدالت است. از شما می خواهم كه هميشه پيرو او باشيد و از خداوند سلامتي او را بخواهيد و همه كساني كه در لواي حكومت اسلامي در صفوف حزب الله فعاليت مي كنند، يقين بدانيد كه اين انقلاب به انقلاب جهاني حضرت مهديg منتظر متصل خواهد شد، دل قوي داريد و بر فعاليت خود بيفزاييد و شتاب نماييد كه قافله شهيدان پيام خود را نوشتند و به سوي پروردگار خويش شتافتند.
از پدر و مادرم و خواهر و برادرانم تقاضا می كنم كه بعد از شنيدن خبر مرگ من اشك مريزيد، زيرا امام بزرگوارمان در سوگ فرزندش و ياران باوفايش اشك نريختند و شما سعي كنيد با مرگ من ايمانتان قوي تر و گام هايتان استوارتر و در راه خدا هر چه قوي تر و بلندتر برداشته شود. اگر فيض شهادت نصيبم گشت آنانكه پيرو خط سرخ امام امت نشدند و به ولايت او اعتقاد ندارند بر من نگريند و بر جنازه من حاضر نشوند، اما باشد كه خون شهداء آنان را نيز متحول سازد و بر رحمت الهي نزديكشان كند.
در پايان از هم رزمان، دوستان و ديگران تقاضا می كنم بر آناني كه در راه خدا و حب الوطن كشته مي شوند نگريند، بلكه بايد راه آنها را تداوم بخشند.
اگر همه شهيد بشيم
دست از امام نمي كشيم


راه های ارتباطی با هیأت رهروان سیدالشهداء g


اراک، خیابان شهید سعید ادبجو، روبروی پمپ بنزین، بن بست شهید محمدی هیأت رهروان سیدالشهداءg

  info@mahfelezekr.ir

  1979 3412 086

   کانال هیأت رهروان سیداالشهداءg در پیام رسان سروش  منتظر پیام های شما هستیم.